Latvijā
Politika

Klajā nāk grāmata par Solvitu Āboltiņu “Varēt”, grāmatnīcās jau šonedēļ43

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” šonedēļ klajā nāk grāmata par bijušo politiķi, diplomāti Solvitu Āboltiņu. Grāmatas nosaukums ir “Varēt”, un tās autori ir Juris Lorencs, Egīls Zirnis, Māris Zanders, Anete Konste un Ivars Ījabs, redaktors – Arvis Kolmanis.

Katrs autors ir rakstījis par vienu posmu S.Āboltiņas karjerā. Nodaļas teksti balstīti katra autora intervijā ar S.Āboltiņu. Grāmatā vietām ir atspoguļots arī trešo pušu viedoklis par S.Āboltiņu kā personību vai atsevišķiem notikumiem, informē izdevējs.

Grāmatā iekļautas arī fotogrāfijas no dažādiem S.Āboltiņas dzīves periodiem, kā arī viņas pašas rakstīts nobeigums, kur viņa atbild uz jautājumu, kāpēc šī grāmata bija vajadzīga.

“Kad izlēmu piekrist sarunām ar žurnālistiem, kas veidotu grāmatu par nozīmīgu posmu manā dzīvē, es lieliski sapratu, ka tie nebūs nedz politiķa memuāri, nedz arī bezkaislīgs vērtējums par to, ko esmu darījusi kā ministre, partijas vadītāja vai Saeimas priekšsēdētāja. Tas ir subjektīvs atskats uz notikumiem, kas nu jau veido daļu no Latvijas vēstures. Šajā grāmatā autori uzdod tos jautājumus, uz kuriem atbildes tajā brīdī vairāk interesēja viņus pašus. Es necentos ietekmēt sarunu gaitu, vien godīgi izstāstīju to, ko biju pieredzējusi, sapratusi, jutusi. Mani pašu būtu interesējuši citi jautājumi, bet uz tiem droši vien būtu jāatbild citiem. Mēdz teikt, cik cilvēku, tik atšķirīgu viedokļu. Objektīva aina veidojas vien dažādu viedokļu kopīgā kontekstā. Ceru, ka šī grāmata palīdzēs izprast Latvijas politisko procesu vēsturi plašāk un precīzāk, ieraudzīt to, kas palicis ēnā aiz skaļiem saukļiem un uzpūstiem skandāliem”, saka pati S.Āboltiņa.

No 23.augusta grāmata būs pieejama grāmatnīcās Latvijā. 23.augustā no plkst.16 līdz 18 Solvita Āboltiņa tiksies ar interesentiem grāmatnīcā “Valters un Rapa” Rīgā, Aspazijas bulvārī 24.

S.Āboltiņa politikā darbojās kopš 2001.gada, kad iesaistījās partijā “Jaunais laiks”. 8.Saeimā bija Juridiskās komisijas priekšsēdētāja, Eiropas lietu komisijas locekle.
No 2004. līdz 2006.gadam bija tieslietu ministre Aigara Kalvīša valdībā. 9.Saeimas deputāte, Saeimas priekšsēdētājas biedre.

No 2008.gada 2.marta – partijas “Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja. No 2010.gada politiskās apvienības “Vienotība” valdes līdzpriekšsēdētāja, no 2011. – 2016.gadam apvienības valdes priekšsēdētāja.

10.Saeimas deputāte, Saeimas priekšsēdētāja. 11.Saeimas deputāte, Saeimas priekšsēdētāja. 12.Saeimas deputāte, “Vienotības” Saeimas frakcija vadītāja.

2017.gada decembrī nolikusi Saeimas deputātes mandātu.

S.Āboltiņa darbu Ārlietu ministrijā uzsāka 1993. gadā un sākotnējo pieredzi guva Konsulārajā departamentā kā vecākā referente, vēlāk – Konsulāri tiesisko jautājumu nodaļas vadītāja. No 1995. līdz 2002. gadam viņa bija Konsulārā departamenta direktore.

2018. gada februārī S. Āboltiņa sāka darbu kā Ārlietu ministrijas Eiropas departamenta direktore. 2018.gada 31.jūlijā no Valsts prezidenta saņēma akreditācijas vēstuli Latvijas vēstnieces darbam Itālijā.

S. Āboltiņa 1986. gadā ir absolvējusi Latvijas Valsts Universitātes Juridisko fakultāti un ieguvusi augstāko izglītību tiesību zinātnēs. Viņa saņēmusi Zviedrijas, Somijas un Igaunijas apbalvojumus.

LA.lv