Latvijā
Sabiedrība

Klajā nāk honorāru apmēri koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” mūziķiem un kopējās izmaksas0

Ekrānuzņēmums no LTV video

Par Latvijas valsts simtgades svētku koncertu “Mīlestības vārdā. 18+” autoratlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 57 000 eiro, no kuriem vairāk nekā 17 000 eiro saņēmis mākslinieks Jānis Šipkēvics, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Šipkēvica autoratlīdzības summu veido viņa paša kā mākslinieka dalība šajā pasākumā (11 500 eiro), koncerta mākslinieciskās daļas izpildproducēšanas pakalpojumu nodrošināšana (4399 eiro), kā arī saturiskās koncepcijas izstrāde (1176 eiro).

Videografiku autors Gatis Mūrnieks par koncertu nopelnījis aptuveni 6400 eiro, mūziķis Reinis Sējāns – teju 6000 eiro. Sociālajos tīklos plaši apspriestā jaunā izpildītāja Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, bet, piemēram, grupas “Prāta vētra” dalībnieks Renārs Kaupers – 1000 eiro.

Jānis Jubalts, kurš arī ir “Prāta vētras” biedrs un uzstājās šajā koncertā, raidījuma veidotājiem norādīja, ka autoratlīdzību nav saņēmis vispār, jo uzstājies draugu aicināts.

Līdzās māksliniekiem par koncertu naudu saņēmuši virkne citu cilvēku, piemēram, par koncerta norises virsuzraudzību 3200 eiro samaksāts Evai Juhņēvičai, koncerta ekspertam un konsultantam Ģirtam Krastiņam, kurš bijis atbildīgs par producēšanas dokumentu izstrādi, samaksāti 3520 eiro. Tāpat 3230 eiro par dalību koncertā saņēmis ģitārists Matīss Čudars.

Vairāk nekā 2200 eiro saņēmuši mākslinieki Miķelis Putniņš, Viesturs Meikšāns un Gatis Zaķis, bet 2000 eiro – Kārlis Josts. Savukārt vairāk par 1000 eiro autoratlīdzībā izmaksāts Miķelim Mūrniekam (1875 eiro), Andrim Sējānam (1777 eiro), Mārim Jēkabsonam (1333 eiro), Martam Pujatam (1176 eiro) un Armandam Birkenam (1017 eiro).

Tāpat samaksu par uzstāšanos saņēmuši mākslinieki Oskars Ozoliņš, Kristaps Lubovs, Laura Rozenberga (888 eiro), Jānis Ozols, Juris Lisenko, Loreta Medne, Jānis Strazdiņš (666 eiro), Alise Joste (600 eiro) un Pēteris Brīniņš (562 eiro).

Kultūras ministrija (KM) raidījuma veidotājiem norādīja, ka koncerts apstiprināts svētku radošajā padomē, kurā līdz pasūtījuma iegūšanas brīdim vienīgais pārstāvētais mūziķis bijis pats Šipkēvics. Pārējo mākslinieku izvēle un autoratlīdzību lielums arī bijis Šipkēvica pārziņā. Raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” publiskotā informācija sākotnēji bija publicēta KM mājaslapā, taču, parādoties interesei par pasākuma izmaksām, no tās tika izņemta.

Līdzās autoratlīdzību izdevumiem par paša koncerta tehnisko nodrošinājumu no valsts budžeta tika iztērēti 180 000 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Šo pasūtījumu konkursa kārtībā bija ieguvusi firma “Ideju institūts”.

KM vēlā pirmdienas pēcpusdienā izplatīja paziņojumu, ka otrdien, 4. decembrī, plkst. 16.30 ministrijas Lielajā zālē notiks Kultūras alianses un KM iestāžu vadītāju diskusija par autoratlīdzību publiskošanu. KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale aģentūru LETA informēja, ka tikšanos sasaukusi kultūras ministre Dace Melbārde (“VL”-“TB”/LNNK).

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Ideju institūts” dibināts 2002. gadā. Uzņēmuma valdes loceklis ir Guntis Ērglis-Lācis, kuram pieder arī 40% SIA kapitāla daļu. Savukārt 60% “Ideju institūta” kapitāla daļu pieder SIA “Strato Consulting”, kas savukārt pilnībā pieder Unai Meisterei.

Saistītie raksti

“Ideju institūts” 2016. gadā strādāja ar 356 137 eiro apgrozījumu un teju 17 000 eiro zaudējumiem, bet pērn – ar 2 300 670 eiro apgrozījumu un peļņu vairāk nekā 57 000 eiro apmērā.

Kā ziņots, pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas 19. novembrī brīvā dabā uz koka skatuves izskanēja valsts svētkiem veltīts koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”, kurā pašmāju mūziķi izpildīja tautā atpazīstamas dziesmas jaunās aranžijās.

Kāds bija koncerts: LTV videosižets nākamajā dienā pēc koncerta – vēl pirms skandāla.

LA.lv