Ekonomika
Bizness

Klajā nāk “Tet” grupas jaunākie finanšu dati0


Juris Gulbis
Juris Gulbis
Publicitātes foto

SIA “Tet” apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 162,8 miljoni eiro, kas ir par 7% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmumā.

“Īpaši gribētu izcelt televīzijas jomu, kur redzam, ka investīcijas Latvijā radītā saturā atmaksājas,” sacīja “Tet” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Pēc kompānijā vēstītā, “Shortcut” platformas ieņēmumi 2019.gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu auguši 2,2 reizes, tāpat strauja izaugsme bijusi ieņēmumiem no elektroenerģijas tirdzniecības – 2,4 reizes, kā arī no mākoņpakalpojumiem – 2,2 reizes.

“Uzņēmuma vērienīgā jaunā biznesa stratēģija, ko ieviesām līdz ar zīmola maiņu, sevi attaisno. Pieaugums vērojams arī jaunajos biznesos – par 12% audzis datu centru bizness, par 11% – drošības risinājumi. Iedzīvotāji novērtē cenas izdevīgumu elektroenerģijai. Šobrīd “Tet” elektrību izvēlas teju 90 000 klientu, un aizņemam jau 11% no elektrības tirgus,” piebilda Gulbis.

Tāpat šogad deviņos mēnešos būvniecības biznesā bijis pieaugums par 28%, “Tet” grupas uzņēmumam “Citrus Solutions” aktīvi strādājot Vācijā pie optisko tīklu izbūves.

2019.gada deviņos mēnešos “Tet” infrastruktūrā un attīstībā ieguldījis 19,9 miljonus eiro.

Kompānijā norādīja, ka 2019.gada trešajā ceturksnī tika pabeigti darbi pie jauna informācijas tehnoloģiju (IT) drošības pakalpojuma – darbu sāka “Tet Drošības vadības centrs” (Security operations center), kas pārraudzīs klientu IT infrastruktūru 24 stundas diennaktī, kā arī palīdzēs identificēt un reaģēt uz kiberdrošības apdraudējumiem. Šobrīd tiek strādāts arī pie jaunās “Tet” mākoņpakalpojumu platformas “TetCloud”, kuru paredzēts prezentēt 2020.gada sākumā. Salīdzinot ar iepriekšējo platformu, tai būs pieejami daudz jaudīgāki IT resursi un plašāks pakalpojumu klāsts.

Stiprinot pozīcijas interneta infrastruktūras eksportā, “Tet” izveidojis “Baltic Net”, kuru šobrīd veido desmit mezgli, savienojot Rīgu ar astoņām Eiropas valstīm. Divos no šiem savienojumiem – ar Viļņu un ar Stokholmu – iespējams nodrošināt 100 gigabaitu sekundē datu pārraides ātrumu.

LETA jau ziņoja, ka “Tet” grupas apgrozījums 2018.gada deviņos mēnešos bija 152 miljoni eiro. Savukārt 2018.gadā kopumā “Tet” koncerna auditētais apgrozījums bija 211,943 miljoni eiro, kas ir par 6,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 2,5% un bija 41,778 miljoni eiro.

Tāpat ziņots, ka 2019.gada aprīlī “Lattelecom” mainīja nosaukumu uz “Tet”.

“Tet” pieder valstij AS “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” personā (51%) un Dānijā reģistrētajam “Telia Company” meitasuzņēmumam “Tilts Communications” (49%). “Tet” grupā ir uzņēmumi “Tet”, “Citrus Solutions”, “T2T” (iepriekš “Lattelecom Technology”), “Helio Media” un “Baltijas datoru akadēmija”. “Tet” pieder 23% SIA “Latvijas mobilais telefons” daļu.

LA.lv
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Konkurss “Latvijas Gada auto 2020” beidzies, bet sava auto meklējumi turpinās…
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LVC brīdina autovadītājus par “melno ledu” uz ceļiem
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Novembrī populārākais kanāls – TV3, pārraide – valsts dzimšanas dienas svētku uguņošana
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Lemberga ēras beigas: kāpēc tieši šobrīd? 2
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Linkaits: Pārņemot valsts pārvaldībā Ventspils ostu un Rīgas ostu, tiks apliecināts, ka valsts aizsargā savas ostas
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Kāds laiks gaidāms pirms Ziemassvētkiem? Jaunākā sinoptiķu prognoze
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Lembergam un viņa ģimenes locekļiem liegts iebraukt ASV
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkos Ventspils un Rēzeknes novados gājuši bojā trīs cilvēki
50 minūtes