×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
19. novembris, 2013
Drukāt

Klajā nāks grāmata par 1918.-1920.gada pagaidu valdību (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Novembra beigās klajā nāks grāmata “1918.-1920.gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās”, kas būs veltījums Latvijas Valsts pasludināšanas 95.gadadienai, portālu “LA.lv” informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vecākā referente Sabīne Spurķe.

Grāmatā pirmo reizi publicēti visi Latvijas Tautas padomes pilnvarotās Pagaidu vadības sēžu protokoli, kas papildināti ar komentāriem, svarīgāko vēstures notikumu aprakstiem, fragmentiem no notikumu dalībnieku atmiņām un dienasgrāmatām. Tāpat grāmatā publicēta to laiku raksturojošā informācija no preses izdevumiem, kā arī ar fotogrāfijām, attēliem un dokumentiem.

Grāmatā varēs rast atbildes jautājumiem – kas bija cilvēki, kuri pirmie stājās jaunās valsts dienestā, kas bija “republika uz ūdens”, kāpēc Liepāju var dēvēt par Latvijas pagaidu galvaspilsētu un cik daudzu valstu, valdību un pilsētu izlaistās naudaszīmēs bija jāorientējas Latvijas iedzīvotājiem ikdienas maksājumos.

“Grāmata ne tikai sniedz zināšanas par mūsu valsts vēstures faktiem, bet arī vieno emocionālajā atmiņā ar mūsu valsts sākuma laiku un cilvēkiem, kuri izcīnīja Latvijas valsti”, tā grāmatas saturu raksturo tās veidotāju darba grupas vadītāja, Valsts kancelejas pārstāve Līga Peinberga.

Grāmatas atklāšana notiks 27.novembrī, plkst. 13, Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē.

Izdevums tapis Valsts kancelejas sadarbībā ar “Latvijas Vēstnesis” un kopīgi ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Latvijas Kara muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalsta “Latvijas Valsts meži”, “Latvenergo” koncerns un “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nekas pasaulē nemainās ,katrs režīms vēsturi skaidro kā sev ideoloģiski izdevīgi,padomju laikos neko labu nerakstīja par neatkarīgo Latviju ,tagad tikai sliktu par padomju ,loģiski ka pirmā valstiskuma iezīme bija 1917 .g. Vidzemē un Iskolats bija pirma valdība ,tāpat ar augstskolu ,Stučkas valdība to nodibināja ,bet to jau tagad nepiemin ,labs piemērs visādu notikumu interpretācijai ir svētku datumi ,pēc 1934.g. galvenais datums vairs nebija 18.novembris, bet 15.maijs un tā tik varētu turpināt.

  2. Padomju laikos vesels bars profesoru un viņu mācekļu (no kuriem viens otrs šodien runā ko citu) mēģināja pierādīt, ka īstā pirmā Latvijas valdība bijusi tā sauktais Iskolats vai nu kā viņu tur sauca. No tā turpinājās ”padomju varas atjaunošana” Stučkas vadībā un tāda pati ”atjaunošana” ar okupāciju. Lai nepaliktu noklusējumi vēsturē, varbūt kāds viedais varētu arī šo lietu izrunāt līdz galam, lai nepaliek melns kaķis tumšā istabā.

Draugiem Facebook Twitter Google+