×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

Klajā nāks Ziedoņa bibliogrāfijas pirmais sējums

foto - Letafoto - Leta

Noslēdzoties dzejnieka Imanta Ziedoņa mēnesim, šonedēļ klajā nāks “Imants Ziedonis. Bibliogrāfija” pirmais sējums “Imanta Ziedoņa darbi”, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāve Māra Daneberga.

Grāmatas atvēršanas svētki notiks 30. maijā plkst.16 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tajos skanēs Ziedoņa dzeja Dailes teātra aktiera Jāņa Paukštello izpildījumā. Par spilgtākiem sadarbības brīžiem stāstīs dzejnieka rakstu sastādītāja Andra Konste un fotogrāfs Gunārs Janaitis.

Par dzejnieka, rakstnieka, publicista, kultūras un sabiedriskā darbinieka Ziedoņa nozīmi latviešu kultūrā runāts daudz un dažādos aspektos. “Imants Ziedonis. Bibliogrāfija” pirmā sējuma 744 lappusēs Ziedoņa daudzpusīgais devums atklājas vairāk nekā 4000 ierakstos. Rādītājā ietverti galvenokārt publicētie darbi – grāmatas, materiāli no periodiskajiem izdevumiem, teksta daļas, notis, skaņu ieraksti, elektroniskie resursi un izdevumi Braila rakstā.

Bibliogrāfiju veidojusi Māra Izvestnija un Agra Turlaja.

Rādītāju ievada literatūrzinātnieces Andras Konstes apcere. Darbi kārtoti pa žanriem, savukārt rādītāja zinātnisko vērtību palielina virkne palīgrādītāju. Svarīgākie no tiem ir Ziedoņa darbu alfabētiskie rādītāji, arī svešvalodās tulkotie darbi un personu rādītājs.

Jau ziņots, ka šogad maijs tika pasludināts par Ziedoņa mēnesi. Pieminot mūžībā aizgājušo dzejnieku, daudzviet Latvijā notika dažādi pasākumi, kuru vidū bija izstādes, koncerti, grāmatu atvēršanas svētki un starptautiska zinātniskā konference.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+