×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Klarnetes skanējums apklusis

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Šajās dienās Jēkabpils 2. vidusskolas 7.b klasē deg piemiņas svece trīspadsmitgadīgajai Marijai, kuras dzīvību izdzēsis četrpadsmitgadīga pusaudža spontāns uzbrukums. Turpat uz galda meitenes klarnete, kuras skanējums tik negaidīti apklusis.


Klasesbiedriem palīdz psihologs, viņiem vēl arvien grūti noticēt, ka Marijas vieta solu 2. rindā nu paliks tukša ilgi. Klases audzinātājs Aleksandrs Piļščikovs stāsta: “Piektdien trešās stundas laikā man piezvanīja Marijas mamma un pateica, ka bijusi uz atpazīšanu un… Nācās doties uz matemātikas kabinetu, kur tobrīd atradās mani audzināmie. Pateikt bērniem, ka Marijas vairs nav, bija ļoti grūti. Visas dienas kopš 9. februāra cerējām, ka Marija atradīsies, lai gan labi sapratām, ka noticis kaut kas ārkārtējs, jo meitene nebija klaiņotāja. Klasesbiedrenes sāka raudāt, dažām kļuva slikti.”

Notiek gatavošanās bērēm, bet visi, kas Mariju Golubevu raksturo, runā tā, it kā meitene tepat kaut kur būtu, – tūliņ pavērsies durvis un viņa ienāks. Labi mācās, sabiedriska, atsaucīga, mierīga, spēlē klarneti pūtēju orķestrī, patīk volejbols, futbols – lielisks raksturojums. Klases audzinātājs, kas pūtēju orķestri vada jau 25 gadus, piebilst, ka to varētu dēvēt par Golubevu orķestri, jo tajā spēlē arī Marijas brāļi Deniss un Maksims, turpinot tēva Pjotra skolas laika vaļasprieku.

Skolas direktors Aleksandrs Deinis, apliecinājis, ka uzbrucējs nemācās 2. vidusskolā, saka: “Vardarbība ienāk ar filmām, interneta spēlēm. Ikdienā ziņas par upuriem it kā aizslīd gar ausīm, bet tagad, kad upuris ir mūsu skolas skolniece, bērni sāk domāt dziļāk.”

Jau ziņots, ka 9. februārī Jēkabpilī pazudusi meitene, 14. februārī divi vietējie iedzīvotāji viņas līķi atraduši pie Daugavas tilta balstiem, 15. februārī aizturēts 1998. gadā dzimis pusaudzis, jēkabpilietis, kurš pazinis meiteni un savstarpēja strīda laikā, kad radusies pēkšņa agresija, viņu, visticamāk, nožņaudzis. Tagad jāgaida Tiesu valsts medicīnas eks-pertīzes centra Zemgales reģionālās nodaļas Pļaviņu ekspertu slēdziens gan par nāves iemeslu, gan par to, vai noticis arī seksuāls noziegums. Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 12. punkta par slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos. Policija skaidro, cik ciešas attiecības bijušas starp pusaudžiem un vai noziegums pastrādāts apreibinošu vielu ietekmē. Par noziegumu draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana līdz 20 gadiem, taču, tā kā aizdomās turētais ir nepilngadīgs, draud 10 gadu cietumsods.

Pusaudzim, kas noziegumā atzinies, bet agrāk policijas redzeslokā nav nonācis, kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Viņam veiks psihiatrisko ekspertīzi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+