Latvijā
Kriminālziņas

Klasificētus dokumentus KNAB nav nozaudējis, secina komisija 16

Foto-LETA

Dienesta izmeklēšanas komisija secinājusi, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) klasificēti dokumenti nav nozaudēti un klasificēta informācija nav izpausta, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Tāpat komisija nav ierosinājusi sākt disciplinārlietu vai piemērot disciplinārsodu kādam no biroja darbiniekiem.

Komisija secināja, ka klasificēti dokumenti nav nozaudēti, klasificēta informācija nav izpausta, klasificēti dokumenti uzglabāti atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par šādas informācijas aizsardzību.

Citu informāciju birojs nesniedz, jo izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto ir valsts noslēpuma objekts.

Jau ziņots, ka dienesta izmeklēšanas komisija vairākkārt lūdza pagarināt savas darbības termiņu. Pēdējais termiņš bija vakardiena.

KNAB jau 4.oktobrī paziņoja, ka, “atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju un dažādiem pieņēmumiem”, ka KNAB esot pazuduši operatīvās izstrādes lietas materiāli, birojs informē, ka “valsts noslēpuma objekta nozaudēšanas fakts nav noticis”. KNAB arī norādīja, ka detalizētāks skaidrojums netika sniegts, jo “izmeklēšanas komisija turpina darbu”.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka operatīvās uzskaites lietas sējums atrasts turpat birojā.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar valsts noslēpumu saturošiem dokumentiem bija sākta iekšējā izmeklēšana. Birojs publiski skaidroja, ka dienesta izmeklēšanas komisija tika izveidota, “pamatojoties uz pieņēmumu, ka, iespējams, ir notikusi valsts noslēpuma objekta nozaudēšana”.

LA.lv