×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Klasikas dzirksteles no Mocarta dzimtenes 


ReklāmfotoReklāmfoto

Hermaņa Brauna fonda rīkotā ziemas mūzikas festivāla “Winterfest” ietvaros 9. decembrī Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies pasaulslavenais vijolnieks Pinkass Cukermans un Mocarta dzimtās Zalcburgas muzikālo tradīciju nesējs – kamerorķestris “Camerata Salzburg”.

Telavivā dzimušais amerikāņu vijolnieks, altists, kamermūziķis un pedagogs P. Cukermans ir viens no pasaules augstākās raudzes mūziķiem. Veiksmīgās karjeras laikā mūziķis veicis vairāk nekā 100 skaņu ierakstu, par kuriem mākslinieks 21 reizi ticis nominēts prestižajai “Grammy” balvai, divreiz to arī saņemot. Pēdējo desmit gadu laikā viņš ir izpelnījies atzinību kā diriģents, sadarbodamies ar pasaules labākajiem orķestriem – uzskata, ka nav neviena augsta līmeņa orķestra, ar kuru viņš nebūtu sadarbojies. Pašlaik mūziķis ir Otavas Nacionālā mākslas centra orķestra vadītājs, kā arī Londonas Karaliskās filharmonijas orķestra galvenais viesdiriģents. Mākslinieks izslavēts arī viņa pedagoģiskā entuziasma dēļ – viņa inovatīvās izglītojošās programmas ir ieviestas Londonā, Ņujorkā, Otavā, kā arī Ķīnā un Izraēlā.

Ne mazāk ievērojams ir otrs koncerta dalībnieks jeb, pareizāk sakot, dalībnieki – 1952. gadā dibinātais kamerorķestris “Camerata Salzburg”. To prestižās Zalcburgas mūzikas universitātes “Mozarteum” paspārnē izveidojis klasiskās mūzikas laukā pazīstamais Bernhards Paumgartners, kurš līdz 1917. gadam vadīja Zalcburgas “Mozarteum” un ir viens no Zalcburgas mūzikas festivāla pamatlicējiem. Orķestra pastāvēšanas laikā tā diriģentu sarakstā mirdzējusi viena diriģēšanas zvaigzne aiz otras, mūziķi ik gadu apbraukā visu pasauli, sniedzot vairāk nekā 80 koncertu gadā. Tā ierakstus – to ir vairāk nekā pussimt – meklējiet prestižākajās mūzikas izdevniecībās – “Decca”, “Warner Classics” un “Sony Classics”. Interesants ir fakts, ka visi koncerti tiek sponsorēti privāti – ne tikai Latvijā, arī Eiropā tas ir retums.

Šobrīd “Camerata Salzburg” muzicē 20 jauni un talantīgi dažādu tautību mūziķi, kurus kritiķi slavē īpaša muzicēšanas prieka dēļ. Viņu pastāvīgā mājvieta jo-
projām ir Zalcburgas “Mozarteum” universitāte, kur viņi regulāri uzstājas – gan tradicionālo Mocarta dienu ietvaros, gan sniedzot citus koncertus, orķestris uzstājas arī slavenajā Zalcburgas festivālā, starp citu, tā repertuārā tiek iekļautas arī operas.

Zalcburgas izdevums “Salzburger Nachrichten” par kamerorķestri raksta, ka tā mūziķiem raksturīga revolucionāra enerģija un utopisks potenciāls, bezkompromisa individualitāte, moderna uzdrīkstēšanās, apvienota ar klasisku perfekciju.” “Rīgā Zalcburgas orķestra mūziķi P. Cukermana vadībā atskaņos Stravinska, Mocarta un Bēthovena mūziku.

Varbūt noder!!


Koncerts: 9. VII 19.00 Latvijas Nacionālajā operā.

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: Ls 7 – 100.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+