×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Klasiskais cūku mēris joprojām cirkulē mežacūku populācijā

Foto - LETAFoto - LETA

Klasiskais cūku mēris joprojām cirkulē mežacūku populācijā, aģentūrai BNS pavēstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa atzina, ka nozīmīgākā aktualitāte un lielākais pārbaudījums veterinārās uzraudzības jomā PVD pagājušajā gadā bija mežacūkām un triju saimniecību mājas cūkām konstatētais klasiskais cūku mēris.

Meistere informēja, ka šonedēļ ir pabeigtas inficētajā teritorijā esošo saimniecību pārbaudes un kopumā no slimības konstatēšanas brīža novembra beigās līdz otrdienai klasiskā cūku mēra inficētajā teritorijā PVD pārbaudījis 3346 saimniecības, kurās tiek turētas cūkas.

“Jauni saslimšanas gadījumi mājas cūkām nav konstatēti, tādēļ varam teikt, ka pašlaik ir izdevies ierobežot klasiskā cūku mēra izplatīšanos mājas cūku vidū. Taču slimība joprojām turpina cirkulēt mežacūku populācijā, un tas joprojām ir nopietns drauds arī mājas cūkām,” uzsvēra PVD pārstāve.

Vienlaikus viņa norādīja, ka slimības inficētajā teritorijā joprojām tiek konstatētas arvien jaunas ar klasisko cūku mēri inficētas mežacūkas.

Saskaņā ar sniegto informāciju 2013.gada 1.februārī bija 91 ar klasisko cūku mēri inficēta mežacūka. Tomēr Meistere atgādināja, ka, turpinot klasiskā cūku mēra apkarošanas pasākumus, pavasarī PVD plāno sākt mežacūku vakcināciju pret klasisko cūku mēri.

PVD pērn novembrī Latgalē nomedītām mežacūkām atklāja klasisko cūku mēri, savukārt drīz pēc tam kļuva zināms, ka vīruss skāris arī mājas cūkas ‒ Latgalē divās piemājas saimniecībās Piedrujas pagastā un vienā saimniecībā Svariņu pagastā mājas cūkām tika atklāta saslimšana ar bīstamo slimību.

Klasiskais cūku mēris ir lipīga infekcijas slimība, ar kuru slimo gan meža, gan arī mājas cūkas. Slimības pazīmes ir augsta ķermeņa temperatūra, konjunktivīts, kustību koordinācijas un centrālās nervu sistēmas darbības traucējumi. Uz saslimušā dzīvnieka ādas, īpaši uz ausīm, astes, vēdera un kāju iekšpusē, novērojami asins izplūdumi. Klasiskais cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+