×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Klasiskās mūzikas “rokzvaigzne” Emīls Jūnasons un “Sinfonietta Rīga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. novembrī Lielajā ģildē vienā koncertprogrammā sastapsies kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un zviedru klarnetes zvaigzne Emīls Jūnasons. Uzmanības centrā būs zviedru mūzika un ikgadējais latviešu kamersimfonijas pirmatskaņojums – šoreiz Andra Dzenīša jaundarbs “SIN(Fonietta)”. Pie diriģenta pults Normunds Šnē.

Kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Normunda Šnē aizsāktā kamersimfoniju cikla ietvaros jau tradicionāli ik gadu pēc “Sinfonietta Rīga” pasūtījuma jaunu kamersimfoniju rada kāds no latviešu komponistiem – šajā novembrī gaidāms cikla desmitais koncerts. Šoreiz klausītāju un mūzikas kritiķu vērtējumam pirmoreiz tiks nodots komponista Andra Dzenīša simboliskais “pirmsspēka un grēka pretrunas” dialogs jaunā kamersimfonijā “SIN(Fonietta)”.

Līdzās latviešu komponista jaundarbam koncertprogrammā iekļauta arī zviedru komponistu Kristiana Lindberga un Jūnasa Valfridsona mūzika, kā arī britu skaņraža Tomasa Adesa kamersimfonija. “Intriga būs zviedru jaunās paaudzes komponista Jūnasa Valdridsona opusa “Biķernieku mežs” pirmatskaņojums. Skaņdarbs ir rezultāts komponista un orķestra sadarbībai aizvadītā gada rudenī, kad Jūnass Valfridsons, pateicoties Zviedrijas mākslas padomes atbalstam, viesojās pie “Sinfonietta Rīga” kā rezidējošais komponists,” stāsta “Sinfonietta Rīga” pārstāve Baiba Freimane.

Tikmēr kamermūzikas žanra smalkumi uzmirdzēs pārsteidzoši apdāvinātā britu skaņraža Tomasa Adesa partitūrā. “Viņa “Kamersimfonija” ir skaidrs un pārliecinošs pieteikums simfoniskās formas pārnesumam kamermūzikas audeklā,” tā B. Freimane. Tomass Adess ir dzimis 1971. gadā, studējis Londonā un jau paguvis radīt ievērojamu skaitu muzikālu sacerējumu un iegūt atpazīstamību visā pasaulē. Izdevums “Londonist” 2012. gadā iekļāvis Tomasu Adesu savā izcilāko dzīvo laikmetīgās mūzikas autoru desmitniekā.

Īpašu muzikālu nepieradinātību klausītāji var gaidīt no koncerta solista, zviedru klarnetista Emīla Jūnasona, kurš tiek dēvēts par klasiskās mūzikas rokzvaigzni. Virtuozais un “nepieradinātais” mūziķis Rīgā atskaņos skaņdarbu, kuru īpaši viņam 2013. gadā sacerējis zviedru trombonists un komponists Kristians Lindbergs. Klarnetes koncerta “The Erratic Dreams of Mr. Grönstedt” muzikālajā valodā var nolasīt Endrū Loida Vēbera vitalitāti, Mocarta melodiskumu un spilgtas zviedru mūzikas krāsas.

“Atšķirot 14. novembra koncerta partitūras, ir prieks skatīties, kā tās ir uzrakstītas: kāda meistarība, kāda muzikāla intelekta klātbūtne! Visi koncertā atskaņotie komponisti ir izcili mūsdienu mūzikas meistari,” pirms koncerta teic N. Šnē.

Varbūt noder!!

Koncerts – 14. XI 19.00 Lielajā ģildē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7 – 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+