Apbrīno

Klāt “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas fināls 0


Santa Sāre
Santa Sāre
Publicitātes foto

Ir noskaidroti visi “Latvijas sirdsdziesmas” un “Amigo Dzintara dziesmu” deviņi finālisti, kas 1. jūlijā Ventspilī Reņķa dārzā piedalīsies krāšņā koncertā “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī. Amigo Dzintara dziesmu aptaujas fināls” un sacentīsies par šīs sezonas sirdsdziesmas godu.

Šī gada aptaujas noslēgums būs īpaši interesants, jo finālā nav iekļuvis neviens no “Amigo Dzintara dziesmu” iepriekšējo sezonu uzvarētājiem, bet uz skatuves Ventspilī satiksies vairākas grupas un mākslinieki, kas aptaujā piedalās pirmo reizi. Šī gada finālā iekļuvusi Ainara Bumbiera izpildītā dziesma “Lai burvji buras”, grupas “Zeļļi” dziesma “Tavs brīnums”, grupas “Rumbas kvartets” – “Tur, kur Pērse čalo”, grupas “Lauku muzikanti” – “Pirmoreiz”, “Sestās jūdzes” – “Upe” un “Kantora 04” – “Vēl viens vakars”, dziedātājas Santas Sāres “Laimes putns”, Normunda Zuša un “Dzeguzītes” dziesma “Zeme laimīgā”, kā arī grupas “Riči Baltican” – “Paldies tev, draugs”.

Dziedātājam Ainaram Bumbierim šis ir otrais gads “Dzintara dziesmu aptaujā”, bet pirmais “Latvijas sirdsdziesmas” raidījumā. “Cilvēkiem patīk dziesma “Lai burvji buras” un noteikti tās pozitīvais un īstais, pašatdevīgais skanējums. Tas ir patīkami, tas iedvesmo. Paldies daudzajiem cilvēkiem par labajiem vārdiem un izvēli balsot par šo dziesmu, redzu, ka cilvēki to novērtē vairāk nekā agrāk. Esmu viņiem par to bezgala pateicīgs. Es to izdarīt varu, tikai pateicoties maniem faniem. Paldies viņiem visiem par to,” smaidot teic Ainars un piebilst: “Uz Ventspili došos vienkārši apņēmības pilns parādīt šo dziesmu, cik labi vien varu. Mans mērķis nav uzvarēt, bet gūt pieredzi, iepazīt jaunus draugus un kolēģus un gūt jaunus iespaidus. No koncerta paņemšu to, kas paliktu manā sirdī un ar ko varētu dalīties tālāk.” Kad lūdzu Ainaru novērtēt kolēģu veikumu, viņš teic: “Par viņiem jau runā viņu vārds un pieredze. Tie ir lieli latviešu mūzikas grandi, un viņi latviešu mūzikā jau ir gadiem. Viņi zina, kā rakstīt populāro mūziku, un jau atkoduši to mūzikas kodu, ar kuru māk paņemt savus klausītājus. Manas simpātijas pieder mūsu vienīgajai šīs aptaujas lēdijai – Santai Sārei. Man vienmēr patikusi viņa kā dziedātāja un viņas savdabīgā samtainā balss. Dziesmā “Laimes putns” ir kaut kas no Laimas Vaikules sievišķīguma, viegluma un harmonijām, kuras mani nespēj atstāt vienaldzīgu. Veiksmi un izdošanos novēlu visiem saviem kolēģiem! Lai uzvar šajā reizē nevis izpildītājs, bet labākā dziesma – tā dziesma, kura ir Latvijas sirdsdziesma, kura spēj iešūpot īsta latvieša un latvietes sirdi ar saviem patiesajiem vārdiem un īstu, vieglu mūziku. Lai veicas!”

Starp finālistiem ir “Riči Baltican” dziesma “Paldies tev, draugs”. Kaspars Pudniks, neslēpjot prieku, teic: “Šī ir pirmā reize, kad mana dziesma nokļūst finālā. Un ņemot vērā, ka aptaujā piedalījās tik daudz dziesmu, ir prieks par paveikto. Vēl jo vairāk ņemot vērā, cik grūtos apstākļos tā tapa. Prieks, ka izdevās. Milzīgu paldies vēlos pateikt visiem un ikkatram, kurš piedalījās šīs dziesmas tapšanā. Visiem, kuri mūs atbalstīja visa gada garumā. Visiem, kuri balsoja un priecājās līdz ar mums par sasniegto rezultātu. Patiess prieks, ka šī dziesma ir iekarojusi vietu klausītāju sirdīs.” Kad vaicāju Kasparam par kolēģu veikumu, viņš nosaka: “Visas dziesmas ir ļoti skaistas, īpašas un vajadzīgas. Nav tādas vienas mīļākās. Pēc noskaņojuma. Kādreiz patīk viena, citreiz otra. Simpātijas ir “Lauku muzikantiem” un “Zeļļiem”. Šīs grupas manā dzīvē ieņem īpašu vietu, jo tieši šo grupu mūzikas ieraksti kasetēs bija mana pirmā apzinātā saskarsme ar populāro mūziku. Tās ir bērnības atmiņas un skaņas. Tās ir īpašas balsis un krāsas. Sirdsdziesmas. Novēlu visiem atrast to savu, to īpašo sirdsdziesmu!”

Par to, lai “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujā viss noritētu raiti, kā arī lai viesi un aptaujas finālisti Ventspilī justos kā mājās, rūpēsies raidījuma “Latvijas sirdsdziesma” vadītāju duets – Velga Vītola un Guntis Skrastiņš. Koncerta īpašo viesu vidū šoreiz arī šī gada jubilārs Žoržs Siksna. Zaļumballe kopā ar grupām “Sestā jūdze” un “Lauku muzikanti”.

 

 

1. VII 19.30 Reņķa dārzs, Ventspils

Biļetes “Biļešu servisa”, www.bilesuservis.lv un Ventspils kultūras centra kasē.

Cena: EUR 6, bērniem un pensionāriem – EUR 4.

LA.lv