Mobilā versija
+2.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Klāt aprīlis, klāt Latgales Podnieku dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Podnieks Staņislavs Viļums kurina cepli "Cukrasātā".

29. un 30. aprīlī Rēzeknes novada Ozolaines un Lūznavas pagastā risināsies tradicionālo Latgales podnieku dienu interesantākie notikumi, LA.lv uzzināja Rēzeknes novada domē.

Māla meistari kopā pulcējas jau 36 gadus, un Podnieku dienas kļuvušas par ļoti iecienītu notikumu.

Podnieku dienu ceplis tiks iekurināts 29. aprīlī plkst. 17 pie keramiķa Staņislava Viļuma Ozolaines pagasta “Cukrasātā”. Kamēr kurināsies ar vairākiem simtiem keramikas meistardarbu piepildītais ceplis, apmeklētāji varēs vērot podnieku paraugdemonstrējumus un klausīties meistaru uzkrātos pieredzes stāstus par brīnumainajām māla pārvērtībām.

30. aprīļa rīts ausīs ar cepļa atvēršanu. No plkst. 10. “Cukrasātā” ikvienam būs iespēja paturēt rokās vēl siltos podnieku veidotos darbus, kas tikko izcelti no izkurinātā keramikas cepļa. Pēc tam visi aicināti uz Latgales podnieku dienu izstādes atklāšanu Lūznavas muižā. Keramikas izstādē Latgales podniecības meistari piedāvās apskatīt krāšņi glazēto un niansēm bagāto reducēto (melno) keramiku dažādās formās, krāsās un pielietojumos.

Podnieku dienu izstādi papildinās lietuviešu komponista un gleznotāja Mikolajus Konstantina Čurļoņa darbu reprodukcijas un dokumentālās fotogrāfijas.

Latgales podnieku dienas organizē Rēzeknes novada pašvaldība, tautas lietišķās mākslas studija “Rēzeknes apriņķa pūdnīki” un Latgales Kultūrvēstures muzejs, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+