×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Klāt jauns žurnāls «Medības»

Foto no L. Dombrovskas personīgā arhīvaFoto no L. Dombrovskas personīgā arhīva

Šī augusta pirmā nedēļa mūsu izdevniecībā ir ļoti priecīga – klajā nācis mūsu astotais periodiskais izdevums – žurnāls “Medības”. Žurnāls iznāks reizi mēnesī un rakstīs vienīgi un tikai par medībām un ar to saistītām lietām. Jaunā izdevuma galvenā redaktore ir medniece ar stāžu Linda Dombrovska.

 

– Kā radās doma veidot žurnālu “Medības”?

– Latvijas mednieku pulks, salīdzinot ar citām Eiropas zemēm, ir gana liels, taču līdz šim medniekiem nav bijis žurnāla, kas būtu veltīts tikai un vienīgi medībām, par ko arī liecina žurnāla nosaukums. Tagad visai mednieku saimei būs savs žurnāls, ko lasīt, kura veidošanā piedalīties un kur savus piedzīvojumus, trofejas un guvumus parādīt.

– Ar ko šis žurnāls būs īpašs?

– Mēs ceram savus medniekus lutināt ar plašu un bagātīgu informāciju par un ap medībām – būs mednieku stāsti, medību apraksti, medījamo dzīvnieku “portreti”, intervijas ar personībām, kas sniegušas lielu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā. Rakstīsim par ieročiem, medību aksesuāriem, testēsim dažādus rīkus un līdzekļus, salīdzināsim un vērtēsim to, ko piedāvā tirgotāji. Domāju, ka šis žurnāls piedāvās Latvijas medniekiem to, kas līdz šim bijis atstāts novārtā.

– Žurnāls iznāks katru mēnesi, to var arī abonēt, jau sākot ar septembra numuru, vai nepietrūks par ko rakstīt?

 

– Katru mēnesi izvēlēsimies vienu centrālo žurnāla tēmu, kas arī tiks plašāk izpētīta. Pirmajā numurā runājam par pīļu medību sezonas atklāšanu un arī pīļu medībām kopumā. Bez galvenās tēmas žurnālā rakstīsim arī par citām lietām. Izmantosim arī savu vācu kolēģu pieredzi un zināšanas. Materiāls būs bagātīgs un interesants.

 

– Kur interesentiem un visiem medniekiem meklēt žurnālu “Medības”?

– Žurnālu, jau sākot no šodienas, varēs nopirkt visās lielākajās preses tirdzniecības vietās, piemēram, “Narvesen” kioskos un veikalos, kā arī veikalos, kur pārdod medniekiem domātās preces. Ar pirmo numuru plašāk būs iespējams iepazīties mednieku festivālā “Minhauzens”, kas šogad notiks Rencēnu novadā no 3. līdz 5. augustam. Kādēļ tieši “Minhauzens”? Tādēļ, ka festivāls ir kļuvis par tādu kā nopietnu tradīciju, kas vienlaikus vienuviet pulcē milzu mednieku pulku. Un šī ir tā vieta un laiks, lai iepriecinātu medniekus ar jauno ziņu par žurnāla iznākšanu.

– Kā par mednieci kļuva “Medību” galvenā redaktore?

– Medības man ir ikdienišķa parādība kopš bērnības, kad tēvs bieži ņēma mani līdzi uz mežu un iepazīstināja ar dzinēja sūro ikdienu. Mednieka eksāmena nokārtošana jau bija loģisks iznākums. Tagad medības man nav tikai vaļasprieks, bet arī dzīvesveids. Ja taujā par mīļāko medību veidu – tāda nav. Katrai sezonai ir sava romantika. Es gan vairāk esmu skaistu mirkļu medniece – svarīgi ir nomedīt to, ko gribu, tā, kā to vēlos, nevis šaut visu pēc kārtas. Medīt nav šaut, jo šāviens ir tikai pavisam neliela medību procesa sastāvdaļa. Medīt nozīmē saprast, iepazīt dabu un redzēt tajā to, kas citiem paliek nepamanīts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+