Sports

Mūsējie otrdien: klāt šķēpmetēju laiks0

AP/Scanpix

Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro sākusies pēdējā sacensību nedēļa, un tajā startēs septiņi Latvijas vieglatlēti.
Nākamajā naktī pulksten 2.35 un 3.50 pēc Latvijas laika divās plūsmās risināsies šķēpa mešanas dāmu kvalifikācijas sacensības.
Tajās piedalīsies arī Latvijas rekordiste Madara Palameika, kuras šogad sasniegtais rezultāts 65,68 metri ir ceturtais labākais pasaulē, un rekorda bijusī īpašniece Sinta Ozoliņa (62,78 m, 19. v.). Eiropas čempions Zigismunds Sirmais (86,66 m, 7. v.) un Rolands Štrobinders (81,76 m, 39. v.) šķēpu metīs diennakti vēlāk – 18. augustā pustrijos no rīta un 3.35. Sievietēm fināls būs piektdienas rītā pulksten 3.10, vīriešiem – svētdien 2.55.

Sacensībās nepiedalīsies iepriekšējo olimpisko spēļu vicečempions Oleksandrs Pjatņica no Ukrainas, jo, atkārtoti pārbaudot Londonā veikto viņa urīna analīzi, tajā atrasts dopings. Pjatņicam atņemtā sudraba medaļa pienākas Somijas šķēpmetējam Anti Rūskanenam, bet viņš savu bronzu atdos čeham Viteslavam Veselijam. Līdz ar to pa pakāpienam augstāk pacelti arī mūsu olimpiskie vicečempioni: Ainārs Kovals – uz 16. vietu, Vadims Vasiļevskis – uz 37. Sirmais gan ne, jo viņš Londonā palika bez rezultāta.

Piektdien startēs arī abi mūsu soļotāji, vispirms Arnis Rumbenieks 50 kilometru distancē (14.00), vakarā – Agnese Pastare 20 km (20.30). Olimpisko spēļu pēdējā dienā 21. augustā Valērijs Žolnerovičs skries maratonu, starts tāpat kā viņsvētdien dāmām – 15.30.

Saistītie raksti
LA.lv