×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Klātesot Skalbes mazdēlam, atvērs “Mūža rakstu” 7. sējumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Apgāds “Mansards” pirmdien, 19. oktobrī plkst. 18 grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” atvērs Kārļa Skalbes “Mūža rakstu” 7. sējumu, LA.lv uzzināja apgādā.

Grāmatas atvēršanā piedalīsies sastādītājs Ilgonis Bērsons un Kārļa Skalbes mazdēls, arhitekts un dizainers Andrejs Legzdiņš (Zviedrija).

7. sējums aptver 1920. un 1921. gadā sarakstīto dzeju, prozu un publicistiku. Grāmatas sastādītājs un Kārļa Skalbes dzīves gājuma apraksta autors – Ilgonis Bērsons, redaktors – Jānis Čākurs, dizaina autors – Zigmunds Lapsa.

“Mūža rakstu” idejas autors un sastādītājs literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons skaidro, ka 7. sējumā ietilpst daudz rakstu no periodikas, tādējādi veidojot unikālu materiālu un foto pirmpublicējumus, līdzīgi kā iepriekšējos sējumos. Dzīves vēstījumā galvenokārt izmantoti Latvijas Nacionālā arhīva fondi.

“Mūža rakstu” 7. sējumā ievietoti Skalbes dzejoļi, pasakas, raksti, tostarp “Itālijas ceļojuma piezīmes”, deputāta runas Latvijas Tautas padomes un Latvijas Satversmes sapulces sēdēs, kā arī vēstules.

Literatūrzinātniekam Ilgonim Bērsonam 2010. gadā piešķirta Latvijas Literatūras gada balva par mūža ieguldījumu latviešu literatūrzinātnē. Manuskripta sagatavošanas darbā viņam palīdz literatūrzinātniece Līvija Baumane.

Kārļa Skalbes “Mūža raksti” tiek veidoti un izdoti ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+