Kultūra
Teātris un kino

Holmss klaunādē par Hadsonas sapņiem0

Foto: LETA

M. Čehova Rīgas Krievu teātrī 22. februārī pirmizrāde “Šerloks Holmss: misis Hadsonas sapņi”. Izrādes autors un režisors – Aleksejs Siņicins. Holmsa stāstu no misis Hadsonas viedokļa mēs vēl neesam redzējuši. Un ja nu viņa to ir nosapņojusi?

Pēdējā laikā Šerloka Holmsa stāsts atkal ir kļuvis ļoti populārs, īpaši kino. Šķiet, ka mēs esam redzējuši visus iespējamos variantus: veco Holmsu un jauno Holmsu, Holmsu savā laikā un Holmsu mūsdienās, Holmsa stāstu no paša Holmsa viedokļa un no Vatsona viedokļa, klasisko versiju un avangarda interpretāciju.

Izrādes autors un režisors A. Siņicins izrādē vēlas atklāt misis Hadsonu. “Klaunādes žanrs ļaus ne tikai radīt dīvainu un nereālu misis Hadsonas sapņu pasauli, bet ļaus arī pārvērtēt visus zināmos izcilā detektīva tēlus vieglā, jautrā formā,” atklāj režisors un piebilst: “Iestudējumā praktiski nav teksta, tas nav balstīts ne uz vienu konkrētu darbu.

Kā jau tas notiek sapņos, izrāde izvēršas kā krāsaina asociāciju, mājienu, atmiņu un fantāziju kopums.

Dzīvā mūzika izrādē spēlē īpašu lomu, jo vijole ir neatņemams “pareizā” Šerloka Holmsa atribūts.”

Sarunā ar aktrisi Olgu Ņikuļinu ieminos, vai viņus nebaida skatītāju vērtējums, jo reti kurš nav redzējis kādu filmu par slaveno izmeklētāju Holmsu un katram par to ir savs priekšstats.

“Tas ir sapnis, klaunāde, kurā nebūs kāda konkrēta sižeta, kas mums it kā noņem atbildību.

Skatītāji gan satiks savus ierastos varoņus gan Holmsu, gan Dr. Vatsonu, gan misis Hadsonu.

Viņi darbosies un dzīvos savās skatītājiem ierastajās lomās – izmeklētājs, ārsts un mājsaimniece. Izspēlēsim mazas dramatiskas ainiņas, notikumus, kas paši par sevi ir pašpietiekami, bet visi kopā būs saistīti un tajā pašā laikā paši par sevi,” stāsta Olga un atklāj: “Mums nav svarīgi, ka vīrieša lomu spēlē sieviete vai sievietes lomu vīrietis, mēs esam paslēpušies klaunādē. Klauni ir kā lieli bērni – no mazas spēļu lidmašīnas spēj uzburt kosmosa kuģi. Mani vairāk uztrauc tas, vai skatītāji smiesies, pieņems, sapratīs. Es pirmo reizi spēlēju tādā žanrā, un tas ir ļoti grūti. Skatītāju smiekli būs lielākais mūsu darba novērtējums, jo mums ir svarīgs skatītājs un skatītāja vērtējums par mūsu darbu.”

LA.lv