Kultūra
Mūzika

Klavieru popzvaigzne Pīters Benss atgriežas Jūrmalā0

Publicitātes foto

Vienīgajā koncertā šovasar, 19. jūnijā, Dzintaru koncertzālē programmā “Lieliskās klavieres” (“The Awesome Piano”) uzstāsies talantīgais ungāru klavieru virtuozs, komponists un producents Pīters Benss – viens no populārākajiem klaviermūzikas izpildītājiem pasaulē, kā arī ilglaicīgs pasaules ātrākā pianista titula īpašnieks.

Ungāra Pītera Bensa unikālais mūzikas stils nozīmē robežu laušanu starp klasisko un populāro mūziku. Jaunā cilvēka talantu jau pavisam agrā vecumā pamanīja viņa ģimenes locekļi – toreiz divus gadus vecais Pīters ar klavierēm atskaņoja melodijas, kuras bija dzirdējis animācijas filmās, savukārt septiņu gadu vecumā sarakstīja savu pirmo kompozīciju. Pēc izglītības iegūšanas Ferenca Lista Mūzikas universitātē Debrecenā (Ungārija) Benss devās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur turpināja izglītību prestižajā Bērklija Mūzikas koledžā.

Studējot Amerikā, jaunais mūziķis izveidoja “YouTube” kontu, kurā publicēja viņa radīto populāru skaņdarbu aranžējumu video un negaidīti ieguva popularitāti, kas mainīja viņa dzīvi.

Starptautisku atpazīstamību viņš ieguva pirms četriem gadiem, bet šobrīd 27 gadus vecā pianista video jau kļuvuši par īstu sensāciju – tie noskatīti vairāk nekā 800 miljonu reižu. Viens no Pītera pirmajiem aranžējumiem – Maikla Džeksona skaņdarbs “Bad” – vien dažu dienu laikā tika noskatīts vairāk nekā 10 miljonus reižu, taču par visu laiku lielāko video skatījumu grāvēju kļuvis Pītera Bensa izpildītais latino hits “Despacito”.

Slava, ko mūziķis sasniedzis internetvidē, ļāvusi viņam uzstāties visā pasaulē – pēdējo četru gadu laikā pianists uzstājies vairāk nekā 40 valstīs piecos kontinentos. Tikai pagājušogad viņš sniedzis 57 koncertus, no kuriem viens notika arī Latvijā. 2017. gadā viņam bija gods atklāt BBC ikgadējo koncertsēriju “Proms In The Park” Haidparkā Londonā, kur jaunais mūziķis sniedza koncertu vairāk nekā 50 tūkstošiem klausītāju.

Pīters Benss nav tikai interneta sensācija – viņš pazīstams arī kā pasaulē ātrākais pianists, šo titulu iegūstot 2012. gada janvārī, kad minūtes laikā nospieda klavieru taustiņus 765 reizes un ieguva Ginesa rekordu, kas palika nepārspēts līdz 2017. gada martam.

Pašlaik Pīters Benss ieskaņo debijas albumu, kurā tiks iekļautas viņa labākās populāru dziesmu kaverversijas, kā arī paša kompozīcijas. Gaidāms, ka albums iznāks jau šogad.

19. VI 20.00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē

Biļetes: “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 22–99

LA.lv