Latvijā
Politika

Kļaviņš noraida pārmetumus par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu0

Foto LETA

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) noraida pārmetumus par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un apgalvo, ka pārdeklarējies uz Liepāju, jo tiešām tur dzīvo.

Šogad februārī aģentūra LETA noskaidroja, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Ceturtdien īsi pēc tam, kad Saeima atbalstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu ļaut veikt kriminālprocesuālās darbības attiecībā pret Kļaviņu, viņš norādīja, ka ir gatavs visu parādīt un izstāstīt.

Deputāts arī atzina, ka nebija informēts, par ko ir lieta, tomēr dzirdējis baumas, ka tas varētu būt saistīts ar dzīvesvieta maiņu uz Liepāju. Politiķis gan uzsvēra, ka daudzus gadus brauca uz Liepāju, arī pirms kļuva par Saeimas deputātu, kā arī turpinās to darīt. Viņš skaidroja, ka pārdeklarēja dzīvesvietu uz Liepāju, jo viņam tas likās racionāli, ņemot vērā, cik bieži turp brauc.

KNAB iepriekš Kļaviņam jautājumus neesot uzdevis. To, ka KNAB prasīs atļauju kratīšanai, deputāts uzzināja no žurnālistiem. Politiķis arī pauda, ka gadījumā, ja saņemtu KNAB jautājumus, būtu parādījis automašīnu un “nebūtu vajadzīgs šāds šovs”.

Kļaviņš arī pastāstīja, ka pirms pāris mēnešiem ir saņēmis anonīmu īsziņu, kur esot brīdināts, ka būšot nepatikšanās. Īsziņa deputātam esot saglabāta.

Taujāts, vai varētu būt situācija, ka Kļaviņš ielējis degvielu automašīna, bet to izmantojis kāds cits, deputāts atbildēja: “Nevaru nedz apstiprināt, nedz noliegt. Neesmu sekojis līdzi, esmu lējis degvielu bākā, aizbraucis līdz Liepājai un atpakaļ, esmu kādreiz aizbraucis arī uz Valmieru, Birzgali un citām pilsētām. Man kā deputātam ir iespēja ieliet bākā degvielu, braukt, nerakstīt ceļazīmes atšķirībā no lielākās daļas uzņēmēju”.

Kļaviņš rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nepiedalīsies. Viņš apsvēris iespēju atgriezties iepriekšējā darbā Rīgas domē.

Kā ziņots, KNAB uzskata, ka Kļaviņš ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokļi, radījis būtisku kaitējumu Saeimas budžetam.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šogad 2.maijā sāktajā kriminālprocesā iegūti pietiekami pierādījumi tam, ka Saeimas deputāts, pildot deputāta pilnvaras, no 2016.gada 1.novembra līdz šā gada maijam ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu Saeimas budžetam, raksta KNAB.

Ņemot vērā KNAB paziņoto, nav precīzi skaidrs, vai izmeklēšana notiek saistībā ar iepriekš izskanējušo informāciju, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Tāpat patlaban nav skaidrs, vai un kad KNAB deputātam piemēros kādu no šiem statusiem – aizdomās turētā statusu vai personas pret kuru sākts kriminālprocess statusu.

LA.lv