×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

Klementjevs: Nepiedalīšos referendumā, bet meklēšu kompromisus

klementjevs

“Nepiedaloties referendumā, man būs vieglāk meklēt kompromisus etniskajos jautājumos,” šodien Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā “900 sekundes” teica Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC).

Viņš uzsvēra, ka neies uz iecirkni referenduma dienā un nebalsos, bet domās, ko darīt un kā rīkoties 20., 21.februārī un vēlāk.

Taču viņš uzskata, ka Latvijas politiskajai elitei ir jānāk pretim cilvēkiem, kuri bijuši atstumti no varas 20 gadus un ir jāatvieglo naturalizācijas eksāmeni, jāļauj veciem cilvēkiem slimnīcās lūgt palīdzību krievu valodā u.c.

Kā ziņots, rīt Latvijā notiks referendums par krievu valodas statusa maiņu.

Referenduma laikā vēlētājiem tiks izsniegta tikai balsošanas zīme, kuras aizmugurei jābūt apzīmogotai. Aploksni balsotāji nesaņems. Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums “Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?”. Iespējamie atbilžu varianti ir “Par” un “Pret”.

Ja vēlētājs atbalsta izmaiņas Satversmē, kas paredz noteikt krievu valodai otras valsts valodas statusu, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde “Par”. Ja vēlētājs ir pret grozījumiem Satversmē un neatbalsta valsts valodas statusa noteikšanu arī krievu valodai, tad viņam tautas nobalsošanas zīmē jāatzīmē atbilde “Pret”.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks tautas nobalsošanas dienā būs no plkst.7 līdz plkst.22. Tiesības piedalīties tautas nobalsošanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos tautas nobalsošanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+