×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

Klementjevs: vienīgā intriga – vai “Saskaņa” būs pirmā vai otrā aiz “Vienotības”

Foto: LETAFoto: LETA

Andrejs Klementjevs

Sociāldemokrātu partijas “Saskaņa” pārstāvis Andrejs Klementjevs vēlētāju aktivitāti vērtē kā labu un cer, ka dienas beigās tie varētu būt vismaz 60%. Bažu par pārstāvētās partijas elektorāta aktivitāti politiķim nav.

“Kad balsoju, iecirknī bija rinda, kas ir ļoti labi. Eiropas Parlamenta vēlēšanās rindu nebija,” savu novērojumu pauda Klementjevs. Viņš sacīja, ka deputātiem ir ļoti svarīgi, lai savu izvēli paustu pēc iespējas vairāk cilvēku un būtu “liels kvorums”, kas veicinātu lielāko politisko spēku iekļūšanu Saeimā, izspiežot sīkpartiju kandidātus.

Komentējot zemo vēlētāju aktivitāti Latgalē, Klementjevs sacīja, ka tam patiesais cēlonis, visticamāk, ir nevis zemā novada iedzīvotāju iesaiste, bet gan viņu izbraukšana, pirmkārt, augstā bezdarba līmeņa dēļ. “Daudzi cilvēki izbraukuši uz ārzemēm, citi brīvdienās ir Rīgā,” skaidroja Klementjevs, sakot, ka daļa latgaliešu, visticamāk, balso ārpus novada.

Savukārt par zemo vēlētāju aktivitāti Zemgalē Klementjevam viedokļa nebija, jo partijai šajā novadā ir maza pārstāvniecība un politiķis šo apgabalu slikti pārzina.

Spriežot par vēlētāju aktivitātes ietekmi uz pārstāvētās partijas izredzēm iekļūt Saeimā, Klementjevs sacīja, ka bažu par 5% pārvarēšanu nav vispār un vienīgā intriga ir – vai “Saskaņa” būs pirmā vai otrā aiz “Vienotības”. Turklāt partijai ir stabils elektorāts, kura aktivitāti pierādot arī priekšvēlēšanu aptauju rezultāti.

Kā ziņots, šodien 12.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.12 no 954 iecirkņiem Latvijā nobalsojuši jau 328 413 cilvēki, kas no visiem 1 555 186 balsstiesīgajiem ir 21,12%. Visaktīvākā balsošana sestdienā līdz plkst.12 noritējusi Vidzemē, viszemāko aktivitāti izrādījuši vēlētāji Latgalē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+