×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Klementjevs: “Vienotībai” nebūs drosmes izslēgt VL-TB/LNNK no koalīcijas (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (no labās) un Pakistānas vēstnieks Latvijā Sajads Kamrans tikšanās laikā.

“Vienotība” pieļāva kļūdu, veidojot valdību ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), un arī pašreizējā situācijā tai un Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) nebūs drosmes izslēgt VL-TB/LNNK no koalīcijas, uzskata apvienības “Saskaņas centrs” (SC) deputāts un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC).

Klementjevs norādīja, ka nacionālajai apvienībai jau iepriekš bijušas problēmas ar ministriem. Runa ir gan par tieslietu ministra Gaida Bērziņa atkāpšanos no amata, gan par to, ka premjeram nācās atlaist no amata kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK). Politiskais spēks arī balsoja pret satiksmes ministra Anrija Matīsa apstiprināšanu amatā.

SC politiķis gan prognozē, ka premjers Bordānu no amata neatlaidīs un VL-TB/LNNK šajā situācijā “atkal mēģinās tēlot, ka viss kārtībā”. Klementjevs nedomā, ka pašreizējā situācija izraisīs nacionālās apvienības aiziešanu no koalīcijas. Tai esot izdevīgi atrasties valdībā, kur tā panāk sev vēlamas izmaiņas gan Imigrācijas likumā, gan ar demogrāfijas sfēru saistītajos jautājumos, norāda deputāts.

Tā kā sagaidāms, ka Bordāns pats no amata neatkāpsies, tad Klementjevs paredz, ka nacionālā apvienība centīsies viņu atlaist ar balsojumu Saeimā.

Gadījumā, ja Saeimā tiks iesniegts lēmumprojekts par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram, SC Saeimas frakcija to atbalstīs, paužot frakcijas viedokli, norādīja Klementjevs.

SC balsotu par Bordāna atlaišanu, galvenokārt, divu iemeslu dēļ. Viens iemesls ir Bordāna vadītās Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotais “ļoti neprofesionālais” viedoklis jautājumā par kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska izdošanu ASV. Pēc tam, kad šajā jautājumā ir iesaistījusies Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), Latvijas iepriekš paustā oficiālā pozīcija gan iekšpolitiski, gan ārpolitiski izskatās dīvaina, sacīja SC pārstāvis. Klementjevs norādīja, ka Bordānam šajā jautājumā vajadzēja konsultēties ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP). Pašlaik esam nonākuši situācijā, kad valdība ir lēmusi par Čalovska izdošanu ASV, bet ECT lēmuma sekas ir tādas, ka Čalovskis pašlaik atrodas brīvībā, norādīja deputāts. Iepriekš kritisku nostāju pret Čalovska izdošanu ASV pauda Reformu partija. Rinkēvičs aicināja pārliecināties par to, vai tiks ievērotas Latvijas pilsoņa pamattiesības.

Otrs iemels atlaišanas atbalstīšanai esot Bordāna paustais atbalsts Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanai. Kā uzskata Klementjevs, tas parādījis, ka cilvēks, kurš ir jurists un kuram ir jāatbild par tiesiskumu, nebija savu uzdevumu augstumos. Tieslietu ministrs rīkojies nevis kā atbildīga amatpersona, bet gan kā politiķis, un viņa nostāja varēja radīt iespaidu, ka Latvija grasās neievērot starpvalstu vienošanu šajā jautājumā. Ne velti tieslietu ministrs saņēma kritiku arī no Valsts prezidenta Andra Bērziņa, piebilda SC politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. SC kungs – mudini, lai Vienotība to darītu? Vienotībai nav jāslēdz VL/TBLNNK no koalīcijas, ja paši neizies un Vienotībai, Valdim Dombrovskim nav jāatlaiž Bordāns.

  Kā tu gribētu kā vienu, tā otru. Tev nesanāks.

  Labāk padomā, kā SC atgriezt Latvijai un nost no Maskavas. Tu neesi krievs, bet “krievvalodīgais”, proti, samaitātais krievs, kuram dzīve Krievijā būtu neliela ellīte. Krievija Latvijas “krievvalodīgos” izmanto, bet nemīl – neuvažajut. V Latvii vas tože neuvažajut, k sožaleniju.

 2. lai ālējas

 3. Ak D,ies – kā viņam žēl,ka VL varētu palikt Saeimā un valdībā – viņš nekā nevar sagaidīt SC nākšanu pie varas – visas cerības viņam uz “”latviešu”” līdzskrējējiem,kā jau tas ir bijis kopš1940.gada.

 4. Krievija mudina Vienotību…,”mīkstie, nav drosmes atlaist…”

 5. Ko gan par tiesiskumu var urkshkeet taads, kas pats visdrizaak ticams ir nelikumigi iebraukusho pectecis.

 6. Andrei, man patīk tava matainā mute un resnās lūpas.

 7. Vienotiba nav divkoshi, kaa SC

 8. L. Grantiņš LRTT Atbildēt

  Nu nejau nelikumīgajam okupantam klementjevam ir tiesības atvērt savu noziedzīgo muti… . Bordāns ir malacis, kas attiecas uz pieminekli, bet divās “gultās” gulēt tomēr nevajadzētu. Tāpēc sāk likties, ka šeit ir darīšana ar apzinātu provokāciju pret VL! un līdz ar to arī pret Latvijas valsti. Bet bandīts brigmanis saņems to, ko noziedznieks pelnījis. Gan jau viss reiz izkristalizēsies, kas šodien liekas neatmudžināms. Brigmanis ir viens no lielākajiem “mudžinātājiem”, lai noniecinātu VL! un slēptu savus noziegumus.

 9. Pēc budžeta pieņemšanas- mierīgi var izmest no koalīcijas. Atstājot Bordānu amatā un Melbārdi kultūrā, kur Cīrules atgriešanās ministres štābā ir zīmīga jenotlaiku atgriešanās. Vismaz -tā vis izskatās.

 10. Klementjevs jau daudz ko var teikt un gribēt, bet rokas par īsām, izdarīt jau viņš neko nevar. NA ir un būs valdībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+