×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Vai jauniešiem izdo­das atrast nodarbi vasaras laikam?

Foto - LETAFoto - LETA

Saldējuma tirgotājs

Aldis Druva, 
dzīvo Jaunjelgavas novadā, strādā mežizstrādes uzņēmumā: 
”Darbs paņem ļoti daudzas stundas. Tomēr, ja izdosies izbrīvēt pāris dienas, tad apmeklēšu mūzikas festivālu Lietuvā, ir doma arī par “Positivus” festivālu tepat Latvijā. Hobija līmenī nodarbojos ar hokeju un motokrosu. Man šķiet, ka motokross ir izteikts vīriešu sporta veids, kurā viegli iegūt asas izjūtas, un vasara ir īstais brīdis šim hobijam. Uzskatu, ka jauniešiem darba iespēju vasarā pietiek, bet problēma tā, ka daudzi pārāk izlepuši un grib lielu algu par minimālu ieguldījumu un atbildību.”

Raivis Anspoks, 
dzīvo Ogres novadā, strādā informācijas tehnoloģiju uzņēmumā: 
“Vasarā turpināšu strādāt līdzšinējā darbavietā. Nometnes un tamlīdzīgi pasākumi man šķiet par jauneklīgu, bet, ja būtu daudz brīvā laika un nometnes tematika sakristu ar manām interesēm, tad piedalītos. Masveida sporta pasākumi mani neuzrunā. Izkustēšos vien savam priekam, nedaudz paskrienot, tas vasaras periodā sagādā ne mazums baudas. Esmu ieplānojis paceļot pa Latviju un, iespējams, apmeklēšu arī tuvās ārzemes. Cenšos izbrīvēt laiku un resursus, lai apmeklētu arī mūzikas festivālus.”

Laura Voškāne, 
dzīvo Ikšķiles novadā, studē bioloģiju: 
”Vasarā piedalīšos universitātes organizētajā praksē. Divas nedēļas jūnija sākumā pavadīšu Kolkā, kur visi plānotie uzdevumi vēl nav zināmi, bet noteikti pētīšu putnus un kāpu zonu. Pēc atgriešanās no prakses, visticamāk, sameklēšu kādu darbu un braukšu uz laukiem palīdzēt vecmammai dārza darbos, kur arī saņemšu samaksu par padarīto. Vēlētos arī apmeklēt kādu no daudzajiem šajā vasarā plānotajiem mūzikas festivāliem. Domāju, ka jaunieši vasarā var atrast sevi interesējošas nodarbes, bet ar nosacījumu, ka paši tās aktīvi meklē, jo klēpī tāpat vien nekas nekrīt.”

Lāsma Puķina, 
dzīvo Kuldīgas novadā, studē fiziku maģistrantūrā: 
”Vasarā darbošos Latvijas Universitātes Fizikas institūtā par asistenti. Neatmetīšu arī darbošanos šūšanas lauciņā, ko var saukt par manu hobiju. Visticamāk, ar auto braukšu ciemos pie radiem uz Vāciju, kā arī paceļošu pa dzimto Kurzemes pusi un apskatīšu tās sniegto dabas skaistumu, piemēram, Kuldīgas pili un rumbu. Pabraukājot pa Kurzemes apvidiem, jūtos sirdī tuvāk mājām, jo ikdienā sanāk būt atrautai no tām. Esmu aizrāvusies ar orientēšanās sporta paveidu, kurā orientēšanās apvidū notiek nevis ar karti un kompasu, bet gan pēc fotogrāfijām. Jauniešiem ir daudz dažādu pasākumu un interešu grupu, ar ko aizpildīt savu brīvo laiku vasarā, bet, to izdarot, var iegūt ļoti daudz.”

Kalvis Kundrāts, 
dzīvo Brocēnu novadā, studē optometriju: 
”Vasarā darbavietu nemainīšu un palikšu uzticīgs līdzšinējam amatam preses servisā. Jau tagad visai droši varu apgalvot, ka apmeklēšu mūzikas festivālu “Positivus”, kur atpūtīšos ar draugiem pēc mācību gada universitātē. Ja uzzinātu par kādu vasaras nometni, kas atbilst manām interesēm, tad piedalītos. Ļoti gribētu paceļot, iespējams, ar prāmi aizbraukšu līdz Zviedrijai, bet laiks rādīs, cik daudz šādu vaļību varu atļauties. Jauniešiem ir gana, no kā izvēlēties, bet liela priekšrocība ir, ja darba sfērā ir savs paziņu loks, tas atvieglo darba meklēšanas procesu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+