×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Kļičko izvirza ultimātu, atbildi gaidīs līdz pulksten astoņiem vakarā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc sarunām ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču opozīcijas līderi valsts amatpersonām izvirzījuši ultimātu – ārkārtas vēlēšanu izsludināšana un protestu ierobežojošo likumu atcelšana vai vēl lielākas demonstrācijas, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Šādu ultimātu Ukrainas opozīcijas partijas “UDAR” līdris Vitālijs Kļičko izteica trešdienas vakarā, Kijevas Neatkarības laukumā uzrunājot tur sanākušos vairākus desmitus tūkstošus cilvēku. Viņš deva Janukovičam 24 stundas laika lēmuma pieņemšanai. Šā iemesla dēļ Ukrainas protestētāji un miliči šodien vienojās līdz pulksten astoņiem vakarā ievērot pamieru un neiesaistīties sadursmēs.

Vācijas raidsabiedrība “Deutsche Welle” ziņo, ka Kļičko savā uzrunā īpaši centies izmeklēt vārdus, nesniedzot sīkāku informāciju par dienas laikā notikušo trīs stundu garo sarunu ar Janukoviču. “Prezidents sacīja, ka valdības atkāpšanas ir iespējama, bet par to jālemj parlamentam,” pastāstīja opozīcijas līderis. Kļičko sacīja, ka Janukoviča spēkos ir izbeigt asinsizliešanu Kijevas ielās, izsludinot ārkārtas vēlēšanas. “Ja prezidents neatbildēs šai mūsu prasībai… mēs dosimies uzbrukumā,” paziņoja Kļičko, uz ko Neatkarības laukumā esošais pūlis atbildēja ar atbalsta saucieniem.

Arī cits opozīcijas līderis Arsēnijs Jaceņuks brīdināja Ukrainas amatpersonas par vēl lielākām sadursmēm, ja viņu prasības netiks apmierinātas, informē raidorganizācija BBC. “Ja tas nenotiks, mēs kopīgi dosimies uz priekšu. Ja tas nozīmēs lodi galvā, tad tas nozīmēs lodi galvā…” paziņoja Jaceņuks.

Tikmēr Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs aizrādīja opozīcijas līderiem, ka viņiem nevajadzētu aizrauties ar “ultimātu izteikšanu”. “Mēs esam gatavi kompromisam. Opozīcijas līderiem jāsaprot, ka arī viņi, tāpat kā valdība, ir atbildīgi par to, lai valstī nebūtu asinsizliešana, pilsoņu karš,” medijiem paziņoja Azarovs.

Jāpiebilst, ka rīt Kijevā plāno ierasties Eiropas Savienības paplašināšanās komisārs Štefans Fīle, lai tiktos ar demonstrantiem un opozīcijas līderiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+