×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Kliedziens tuksnesī


“Latvijas Avīze” (nr. 43, 2012.29.02.) ziņoja, ka Latgales pensionāri atšķeļas. Internetā vēl asāk – Latgales pensionāri atšķeļas no Pensionāru federācijas. Uzskatu, ka raksta nosaukumam vajadzētu būt – Latgales pensionāri sašķeļas. 


 

Šī gada 27. februārī Latgales Pensionāru apvienības konferencē tika skatīts jautājums, vai turpināt sadarbību ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF). Diskusijas laikā izkristalizējās divi viedokļi – par un pret. Es biju viens no tiem, kas aicināja turpināt sadarbību ar LPF. Jo tā ir iespēja iegūt plašāku informāciju par pensionāru aktivitātēm. Lietderīgi sadarboties ar jebkuru senioru organizāciju – vai tā ir LPF, jaunveidojamā senioru alianse vai Latgales pensionāru rīcības komiteja.

 

Ir teiciens: no istabas nevar iziet, ja neesi tajā iegājis. Biedrība “Latgales reģionālā pensionāru apvienība” nekad nav LPF iestājusies. LPF ir iestājušās Latgales novadu un pilsētu pensionāru biedrības. Katra biedrība, kas iekļāvusies LPF sastāvā, var pārtraukt sadarbību ar LPF vai pievienoties citai senioru aliansei, bet to lemj savas biedrības kopsapulcē. Tā pērn izdarīja Preiļu novada pensionāru biedrība.

 

Kas neapmierina Latgales pensionārus LPF darbībā? Preiļu novada pensionāru valdes priekšsēdētāja Irēna Timošenko vienmēr paudusi savu viedokli, ka pašreizējais Pensiju likums ir netaisnīgs pret tiem, kuri pensijā aizgājuši līdz 1996. gadam. Rakstīti iesniegumi un runāts mutiski, bet līdz šim atbilde nav saņemta.

LPF priekšsēdētāja A. Verze slepenajā valdības sēdē 2009. gada jūnijā parakstīja lēmumu par pensiju samazināšanu, neapspriežoties ar federācijas domi vai valdi. Šī paraksta dēļ pensijas samazināja par 10%, bet strādājošajiem pensionāriem par 70%.

Tāpat daudzi pensionāri neatbalstīja A. Verzes rīcību, parakstot sadarbības līgumu ar apvienību “Par labu Latviju”, kuras sastāvā bija arī Latvijas Pirmā partija. Krāslavas pensionāru valde pieprasīja šī līguma noslēgšanas vajadzību izvērtēt LPF domes sēdē. Saņēmām noraidošu atbildi. Pēc tam izrādījās, ka A. Verze kā LPF priekšsēdētāja balotējas LPP/”LC” deputātu sarakstā 11. Saeimas vēlēšanām. (..)

Savukārt avīze “Latvijas Pensionārs” rakstīja, ka dome pieņēmusi lēmumu atbalstīt LPF priekšsēdētājas A. Verzes kandidatūru Saeimas vēlēšanām LPP/”LC” sarakstā. To nu negaidījām. Tas pamudināja Latgales pensionāru vadītājus un 
Vidzemes sešu biedrību valdes priekšsēdētājus pieprasīt LPF valdei sasaukt ārkārtas kongresu un izteikt neuzticību A. Verzei. (..) Taču mūsu iesniegums kongresā netika nolasīts. Pēc asām diskusijām, apspriežot kandidatūras, vairākums delegātu tāpat kā iepriekš atbalstīja A. Verzi LPF priekšsēdētājas amatā. Bet mums, Latgales pensionāriem, paliek sajūta, ka tiekam ignorēti, jo mūsu iebildumi tā arī palika bez paskaidrojumiem.

 

Edmunds Gekišs,

LPF domes loceklis, Krāslavas novada 
pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs

 

Cienījamie lasītāji!

Gaidām arī jūsu 
viedokļus un 
atsauksmes par 
E. Gekiša vēstulē 
rakstītajām 
pensionāriem 
būtiskajām norisēm.

Jūsu vēstules 
lasīs un zvanus uzklausīs:

* Anda Hailova, 
tālr. 67096608, 
e-pasts: 
anda.hailova@la.lv

* Rita Ruska, 
tālr. 67096649, 
e-pasts: rita.ruska@la.lv

Pasta adrese: 
”Latvijas Avīze”, Dzirnavu iela 21, Rīga, LV-1010.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+