×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Klifs Ričards vēršas tiesā par mājas pārmeklēšanu

Foto - Leta/ReutersFoto - Leta/Reuters

Britu dziedātājs Klifs Ričards vērsies tiesā pret Lielbritānijas sabiedrisko raidorganizāciju BBC un policiju, jo televīzijā pārraidītā viņa mājas pārmeklēšana “nevajadzīgi aptraipījusi” viņa reputāciju.

Pret 75 gadus veco Ričardu, vienu no Lielbritānijas pazīstamākajiem britu izklaides industrijas pārstāvjiem, tika ierosināta izmeklēšana aizdomās par seksuāliem noziegumiem, kas pastrādāti laikā no 1958. gada līdz 1983. gadam, taču jūnijā prokuratūra paziņoja, ka pierādījumu trūkuma dēļ apsūdzības viņam netiks izvirzītas.

Izmeklēšanas laikā Ričards uzstāja, ka ir nevainīs, un tagad, atbrīvots no apsūdzībām, uzsācis tiesvedību pret BBC par lietas atspoguļošanu.

2014.gada augustā BBC televīzijā demonstrēja dziedātāja mājas kratīšanas gaitu. Ričards norādīja, ka kanāls pieļāvis kļūdu, atklājot viņa vārdu, kamēr vēl nebija oficiāli izvirzīta apsūdzība.

“Varu apstiprināt, ka esmu lūdzis saviem advokātiem oficiāli celt prasību pret Dienvidjorkšīras policiju un BBC, lai tiesa varētu izlemt, vai viņu rīcība bijusi pamatota,” savā mājaslapā paziņojis Ričards. “Tas ir svarīgi ne tikai man pašam, bet arī daudziem citiem. Manu dzīvi apgrieza kājām gaisā un manu reputāciju nevajadzīgi aptraipīja visā pasaulē.”

Laikraksts “The Mail on Sunday” vēsta, ka Ričards vēlas kā kompensāciju par nodarīto kaitējumu saņemt vairāk nekā miljonu sterliņu mārciņu. Viņš apgalvo, ka policija un BBC esot iesaistījusies “pretlikumīgā sazvērestībā” nolūkā ielauzties viņa privātajā dzīvē.

BBC pagaidām nav sniegusi šajā lietā nekādus komentārus, taču raidorganizācija vēl jūnijā atvainojās par Ričardam sagādātajām neērtībām. Tajā pašā laikā BBC neatkāpās no sava lēmuma atspoguļot kratīšanu dziedātāja mājā.

Arī Dienvidjorkšīras policija atteikusies komentēt šo lietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+