×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Klikšķi labākai dzīvei

LETA/AFPLETA/AFP

Jau piekto reizi no 24. līdz 30. martam Latvija piedalīsies Eiropas Komisijas iniciētajā e-prasmju nedēļā.

Visu šo gadu laikā ­e-prasmju nedēļa bijusi plaši apmeklēta, padarot Latviju par teju vai aktīvāko šo dienu dalībnieci starp visām Eiropas Savienības valstīm. To apliecina aizvadītā gada ­e-prasmju nedēļas statistika, kas liecina – septiņu dienu pasākumos piedalījās vairāk nekā 42 tūkstoši dalībnieku, iesaistījās vairāk nekā 300 partneri – ministrijas, nozaru uzņēmumi, pašvaldības, skolas, bibliotēkas. Tāpat notika aptuveni 850 dažādi pasākumi visos Latvijas novados, kā arī bija iespēja tiem sekot interneta tiešraidēs.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas ir galvenās e-prasmju nedēļas rīkotājas, uzskata – arī šī gada piedāvājums Latvijas iedzīvotājiem noteikti būs saistošs. Šī gada galvenās tēmas – e-prasmju apmācība nodarbinātības veicināšanai, e-prasmju novērtēšanas metodes un tiešsaistes rīki, kā arī IKT prasmju apliecināšana un sertifikācija. Tāpat plānotas IKT karjeras dienas, sacensības un konkursi jauniešiem, IKT un e-prasmju semināri uzņēmējiem. Aizmirsti netiks arī tie, kuri peli klikšķināt mēģinās pirmo reizi, arī seniori varēs pilnveidot savas e-prasmes, iepazīties ar jauniem e-pakalpojumiem, drošību un aizsardzību internetā.

Ņemot vērā visas Eiropas sāpīgo punktu – milzīgo jauniešu bezdarbu, e-prasmju nedēļas galvenās mērķa grupas būs vidusskolu skolēni, profesionālo un augstāko izglītības iestāžu studenti, kā arī bezdarbnieki un darba meklētāji. Dažādi pasākumi paredzēti arī uzņēmējiem, jo īpaši mazajiem un mikro, lai veicinātu plašāku e-instrumentu lietošanu biznesa vidē.

LIKTA vadība arī uzsver – šogad daudz nopietnāk tiks pievērsta uzmanība e-prasmju sertifikācijai. “Prasība pārvaldīt e-vidi jau kļuvusi par praktiski ikvienas profesijas neatņemamu sastāvdaļu. Tāpēc ir svarīgi, ka tām ir arī darbinieka kvalifikācijas autoritatīvs apliecinājums, jo daudzi cilvēki savas datora, programmatūras un tīmekļa pārvaldīšanas iemaņas ir apguvuši pašmācībā, bez viņu zināšanu līmeni garantējoša dokumenta,” uzsver Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Viens no e-prasmju nedēļas galvenajiem partneriem ir uzņēmums “Lattelecom”. Tā vadība cer, ka šī nedēļa uzlabos jauniešu e-prasmes, palīdzot viņiem izvēlēties arī nākotnes profesiju un spēt nodrošināt savu finansiālo stabilitāti. “Uzņēmējiem un valstij kopā jādomā, kā veicināt e-prasmju integrāciju izglītības sistēmā un tās sasaisti ar darba tirgu. Diemžēl šobrīd Latvijā bez darba ir 22 procenti jauniešu un tie ir deviņi procenti no visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem. Situācija ir līdzīga arī mūsu kaimiņvalstīs un visā Eiropas Savienībā, kur darbu nevar atrast gandrīz seši miljoni jaunu cilvēku,” norāda “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Tādēļ, lai mudinātu jauniešus apgūt profesijas, kas ir pieprasītas darba tirgū, “Lattelecom” e-prasmju nedēļas ietvaros piedāvās jauniešiem “ēnot” savus IKT speciālistus, kā arī organizēs lekcijas skolās.

Uzziņa 


Vairāk par e-prasmju nedēļu: www.eprasmes.lv vai www.getonlineweek.eu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+