Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Klimata izmaiņu dēļ kļūst arvien vairāk pērkona negaisu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Amerikāņu pētnieki secinājuši, ka turpmāk globālā klimata sasilšana izprovocēs vismaz pusotras reizes vairāk negaisu, tādējādi ievērojami pieaugs zibens parādīšanās iespēja lietus laikā.

Pētnieki izveidoja 11 klimatiskos modeļus, kuros ņemts vērā nokrišņu un mākoņu daudzums un celtspēja, un tas ļāva secināt, ka temperatūras paaugstināšanās izraisa biežāku zibeņošanu. Rūpīgi izpētot visus izveidotos modeļus, klimatologi secinājuši, ka vidējās temperatūras paaugstināšanās uz Zemes tikai par vienu grādu spēj izraisīt par 11% vairāk zibeņu. Līdz 2100. gadam prognozēta vidējās temperatūras paaugstināšanās par četriem grādiem, kas tādējādi varētu par 50% palielināt zibeņošanu negaisa laikā.

Zināms, ka mūsdienās no zibens spērieniem uz Zemes katru gadu iet bojā aptuveni 24 000 cilvēku. Protams, zibens spēriens ir arī viens galvenajiem mežu ugunsgrēku iemesliem, turklāt zibens izlādes laikā atmosfērā palielinās slāpekļa oksīdu daudzums. Globālās sasilšanas dēļ palielināsies jūru un okeānu ūdens iztvaikošana un atmosfērā pieaugs ūdens tvaiku koncentrācija. Bet zināms, ka ir tā: jo lielāka ir šī tvaika koncentrācija, jo intensīvāk notiek tā dēvētās dziļās konvekcijas process atmosfērā, līdz ar to pieaug zibens rašanās iespēja – atmosfēras sprādzienbīstamība ir tiešā veidā saistīta ar konvektīvo mākoņu ātrumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš veic šis klimata izmaiņas ja ne mēs paši?! Drīz Latvija būs pilnīgs sporta laukums, visi meži būs sekmīgi izcirsti un izvest. Vējam vajag vietu kur ieskrieties, nu to godam esam izdarījuši. Kur tad vēl pārliekais automašīnu skaits tik mazā valstī, aviācijā 100 risu vienā dienā, ūdenstilpņu pārveidošana utt.
    Šos darbus vecam paši, nevienu te vainot nevaram un nav ko brīnīties, ka tik strauji daba mainās kā vēl nekad līdz šim.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+