×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. marts, 2016
Drukāt

Klimovičs veido savu tēlu, uzskata Latvijas islāma kopienas autoritāte (7)

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Zufars Zainullins

Latvijas sabiedrībā satraukumu radījuši Latvijas islāma kultūras centra preses sekretāra Ahmeda Roberta Klimoviča provokatīvie izteikumi, piemēram, par to, ka pēc 50 gadiem Latvija būs islāma valsts. Tomēr islāma kopienas autoritāte Zufars Zainullins kritiski vērtē Klimoviča lomu musulmaņu vidē.

“Ir Zufars un tatāri, ir ārzemju islāmticīgie studenti, ir netradicionālie musulmaņi un ir Klimovičs. Viņa teiktajā daudzas lietas nepieņemu,” intervijā “LA” Latvijas musulmaņu vidi vērtē Zainullins, kurš ir Latvijas islāma kultūras centra dibinātājs un pirmais vadītājs.

Viņš uzskata, ka Klimovičs ar šiem izteikumiem veido savu tēlu un viņa mērķi neesot skaidri.

Viņš turpina : “(…)Ko nozīmē – pēc 50 gadiem Latvijā visur būs islāms? Vai viņš ir Visaugstākais, ka tā var komentēt? Nezinu, kādi ir Klimoviča mērķi, bet man šķiet, ka tas ir viņa personiskais viedoklis un tā viņš veido savu tēlu.”

Zainullins norāda, ka Korāns paredz tikai strīdēšanos par labām lietām. “Vai esat kaut kad dzirdējis, ka normāls musulmanis izteiktos slikti par citu reliģiju?,” jautā Zainullins.

Visu interviju ar Zufaru Zainullinu lasiet 31.marta “Latvijas Avīzē” un E- Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Jautājums ir vienkāršs, vai Latvijā turpmāk darbosies krimināllikums, vai par naida kurināšanu un aicinājumiem uz slepkavībām netiks piemērota kriminālatbildība? Nesen televīzijā bija raidījums, kurā korāna tulkotājs apgalvoja, ka korānā katrā lapaspusē ir naids pret kristiešiem, ka tas ir pilns ar aicinājumiem nogalināt. Tad, piedodiet, ja šeit būs mošejas un islāma garīdznieki, tad viņ,i ko, šeit sludinās citu islāmu, viņiem būs korāns, kas rakstīts speciāli Latvijai, kas atbilst Latvijas krimināllikumam un sieviešu tiesībām un civillikumam? Katrs taču saprot, ka tas ir nereāli un sludināts tiks vienīgais korāns, kurā jānogalina tevi, tavus tuvākos, ģimenes locekļus u.t.t. visus pēc kārtas. Vai to vispār mūsu “politiķi” saprot?
  “Cik vilku nebaro…”, tāpat ar reliģiju, kāpēc Parīzes slepkavas izrādījās vietējie Francijas pilsoņi? Tikai tāpēc, ka viņiem to iemācīja garīdznieki, tēvs un māte un vide vai mošeja, kas atrodas ne jau Irākā, bet pašā Francijā.
  Ja relģija ir krimināla pēc likumiem, tad ir pamats to aizliegt un man ir pilnīgi vienalga vai aicina uz slepkavību mafijas krusttēvs vai garīdznieks.

 2. Hamids Bobs Klimpovičs Atbildēt

  Mana garīgā mājvieta patiesībā ir Krievzeme. (Noslēpums)

 3. karjēras tieksme Atbildēt

  Klimovičam šodienas laikos neizdosies sevi šādi padarīt pat ne uz 1/100 tikpat neslavenu un negatīvi slavenu, kā savulaik LPSR kompartijas funkcionāri Pelše, Pugo, Rubiks.

 4. Man sķiet Klimovičs nederēja, jo ir izteicies pret Izraelas politiku. Sis ir atrasts tāpēc tāds liekulis, kas der varai. Jo piem. nosoda nevis karu musulmanu zemēs, bet to, ka musulmaņi par šo drausmīgo karu ir dusmīgi un mēgina dot kaut kādu pretsparu tam.
  Terorakti tas ir slikti. Bet slikti ir ari ārvalstu invāzija un ilgstoša vardarbība reģionā. Slikti ir ari šķirot cilvēkus – tur arvalstu intervences rezultātā iet bojā musulmaņi tāpēc tas ir mazāk svarīgi. Un te mēs liekam viņiem liekuļot un nosodīt savējos un nedod dievs vēl slavinātviņiem svešo valstu izvērsto karu reģiona.

Draugiem Facebook Twitter Google+