×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. novembris, 2015
Drukāt

Klintone aicina uz cīņu pret “Islāma valsti” (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijusī ASV pirmā lēdija un valsts sekretāre Hilarija Klintone, kura pretendē uz izvirzīšanu par prezidenta amata kandidāti no Demokrātu partijas, ir aicinājusi uz globālu vienotību cīņā pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”, par uzbrukumiem, kas piektdienas vakarā tika sarīkoti Parīzē.

“Mēs nekarojam pret islāmu,” Klintone 14.novembrī paziņoja Aiovas štata galvaspilsētā Demoinā notikušajās Demokrātu partijas prezidenta amata pretendentu debatēs, kurās piedalījās arī bijušais Merilendas štata gubernators Mārtins O’Melijs un kreisi noskaņotais neatkarīgais senators Bernijs Sanderss, kurš pārstāv Vermontas štatu.

“Mēs karojam pret vardarbīgo ekstrēmismu,” viņa piebilda.

“Mēs šovakar lūdzam par Francijas iedzīvotājiem, bet ar to nepietiek,” teica bijusī valsts sekretāre, aicinot sakaut “barbarisko, nežēlīgo vardarbīgā džihādisma teroristisko” grupējumu “Islāma valsts”.

“To nevar savaldīt, tas ir jāsakauj,” paziņoja Klintone.

Baltā nama pretendenti debatēs izvēlējās nelietot vārdu salikumu “radikālais islāms”, ko kampaņas laikā bieži ir izmantojušu republikāņu pretendenti uz ASV prezidenta amatu.

“Nevajadzētu iekrist slazdā, uzskatot mūsus musulmaņu amerikāņu kaimiņus (…) par ienaidniekiem,” uzsvēra O’Melijs.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā teroraktos Francijas galvaspilsētā bojā gājuši ir 129 cilvēki, bet 352 cilvēki ir ievainoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Cīņa ar IV ir pakārtots jautājums. Ir jācīnās ar diktatūrām, kas dod iespēju atsevišķām personam piesavināties lielus naudas līdzekļus un izmantot tos noziedzīgiem mērķiem: ietekmet citu valsts politiku; sagrābt varu, teritorijas u.t.l. Šodien rietumu politiķi paši nostādijuši sevi vājākā pozicijā salīdzinājumā ar diktatoriem un tāpēc arī zaudē. Diktātorus jālikvidē (tā kā Libijā) – bez kompleksiem, jābloķē jaunu tehnoloģiju nokļūšanu viņu rokās. Nekādas sarunas un “pārlādēšanas” ar tiem labumu nenesīs.

 2. Atlaujiet pasmaidit Atbildēt

  Omamma Hilarija jau budama Valsts sekretares amata pieradija savu nekompetenci.Tagad bez kautresanas grib but ASV prezidente,nu tiesam jasmejas.

 3. tas notiek tāpēc, lai kāds nepamana īstos “mūzikas” pasūtītājus

 4. Ar tiem aicinājumiem un paziņojumiem Rietumi tiešām ir visai dāsni. Tikai tā darīšana no viņu puses bieži vien iet pretrunā ar tiem viņu aicinājumiem un paziņojumiem.
  Kur Islama valsts ņem naudu un ieročus? Ne jau nu Ziemeļkoreja viņiem to visu piegādā.
  Kā un kāpēc radās tāda islama valsts? Vai ne tāpēc, ka ar Rietumu svētību un militāru spēku tika gāztas valdības Irākā, Lībijā un sākta “revolūcija” Sīrijā?
  Islama valsts ir indīga puķe, kas uzplaukusi uz Rietumvalstu radītajām valstu drupām.

Draugiem Facebook Twitter Google+