×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Klintone ierodas vēsturiskā vizītē Laosā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone ieradusies īsā, bet vēsturiskā vizītē Laosā, kļūstot par pirmo ASV valsts sekretāri, kas apmeklējusi komunistisko valsti pēdējo 57 gadu laikā.

Vizītes uzmanības centrā ir Vjetnamas kara mantojums un pretrunīgi vērtētais Mekongas upes aizsprosta projekts. Vizītes ietvaros tiks runāts par bruņojumu, kas palicis vēl no Vjetnamas kara laika, kā arī par amerikāņu karavīru izmantotā ķīmiskā ieroča “Agent Orange” sekām. ASV arī vēlas panākt progresu karā pazudušo ASV karavīru apzināšanā, informēja kāda anonīma augsta ranga ASV amatpersona, piebilstot, ka Laosas pretestības dēļ pēdējo 16 mēnešu laikā tika atceltas divas ieplānotas vizītes.

Vizītes laikā tiks diskutēts arī par Laosas ieceri uzcelt milzīgu aizsprostu uz Mekongas upes, kam pēc ārvalstu valdību un vides aktīvistu domām var būt postoša ietekme uz miljoniem cilvēku. Plānots, ka Klintones vizīte ilgs četras stundas, kuru laikā viņai ieplānota tikšanās ar Laosas ārlietu ministru un premjerministru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+