×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. oktobris, 2017
Drukāt

Klintone kritizē Trampa Irānas politiku (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidenta Donalda Trampa draudi izstāties no Irānas kodolvienošanās ir bīstami, turklāt mazina citām valstīm doto ASV solījumu ticamību, uzskata Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāte un bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone.

Tā kā Tramps draud atsaukt apstiprinājumu līgumam, neraugoties uz liecībām, ka Irāna kodolvienošanos pilda, “mēs izskatāmies muļķīgi un mazi, turklāt tā ir spēle irāņu rokās”, trešdien ierakstītā intervijā, kas svētdien tiks pārraidīta telekanālā CNN, skaidroja Klintone.

“Tas ir slikti ne vien attiecībā uz šo konkrēto situāciju, bet arī pauž vēstījumu visai pasaulei, ka Amerikas dotais vārds nav labs,” skaidroja bijusī valsts sekretāre.

“Mums ir dažādi prezidenti, un šis konkrētais prezidents, es uzskatu, sagāž uzticamību un paļāvību Savienoto Valstu nostājai un sarunām, kas obligāti ir jāuztur,” viņa piebilda.

Tramps piektdien paziņoja, ka neatbalsta Irānas 2015.gadā ar lielvarām noslēgto kodolvienošanos un nodeva to izskatīšanai Kongresam.

Pēc viņa teiktā, Irāna nerīkojas atbilstoši vienošanās garam un kodolvienošanos nodēvēja par vienu no sliktākajām ASV vēsturē.

Tramps pavēstīja, ka var jebkurā brīdī izstāties no vienošanās, ja Kongresa un ASV sabiedroto centieni novērst tās trūkumus būs neveiksmīgi.

ANO atomenerģijas aģentūras (IAEA) vadītājs Jukija Amano pirmdien apstiprināja, ka Irāna ievēro kodolvienošanās nosacījumus.

Arī IAEA pagājušā mēneša ziņojumā tika apliecināts, ka Irāna ievēro saistības programmas ietvaros, kas paredz apturēt dažas Teherānas kodolaktivitātes.

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni atzina – tas, ka Irāna ievēro kodolvienošanās nosacījumus, apstiprināts vismaz astoņos atsevišķos gadījumos.

2015.gadā noslēgtā kodolvienošanās paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lai tā vecā govs Hilarija pastāsta, cik naudas dabūjusi no Putina kā kukulīti par amīšu urāna izpārdošanu.

  2. Tas jau ir Trampa mērķis (jeb biznesplāns) veidot neuzticību ASV. Miljonus ne parko jau neviens nemaksā. Ceru ka Kongresam arī šoreiz vēl pietiks gribas.

  3. Kur tad skaistais piranjas smaidins palicis???

  4. Vēl joprojām vecai kazai nav miera? Trampa kungam pēc iespējas ātrāk ir jālikvidē visa neliešu: Obamas un Klintones, sastrādātā negatīvās sekas, sākot jau ar Obamacare.

Draugiem Facebook Twitter Google+