×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. jūlijs, 2015
Drukāt

Klintone: mums jābūt gudrākiem attiecībās ar Putinu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Uzturēt nepārtrauktu kontaktu ir labākais, ko var darīt attiecībās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, uzskata demokrātu kandidāte nākamajām ASV prezidenta vēlēšanām Hilarija Klintone.

„Mums ir jābūt daudz gudrākiem attiecībā pret to, kā mēs tiekam galā ar Putinu, un to, kā mēs tiekam galā ar viņa ambīcijām,” 4.jūlijā atzina Klintone.

Kādreizējā ASV valsts sekretāre saviem atbalstītājiem Glenā, Nūhempšīrā stāstīja arī par savu personisko pieredzi ar Krievijas prezidentu.

„Es esmu tikusi ar viņu galā. Es viņu pazīstu. Viņš nav viegls cilvēks. Bet es nedomāju, ka ir kaut kas, ar ko varētu aizvietot nepārtraukta kontakta uzturēšanu,” atzina Klintone.

Maskavas un Vašingtonas attiecības ievērojami pasliktinājušās kopš Krievijas īstenotās Krimas aneksijas un prokrievisko kaujinieku atbalstīšanas Ukrainā.

Par spīti saasinājumam Putins ASV Neatkarības dienā 4.jūlijā nosūtīja ASV prezidentam Barakam Obamam apsveikumu, kurā norādīja, ka ASV un Krievijas attiecības ir pasaules stabilitātes stūrakmens un aicināja uz dialogu, kas būtu balstīts uz „vienlīdzību un cieņu”.

Klintone savā uzrunā atbalstītājiem pieminēja arī Irānu, ar kuru patlaban tiek strādāts, lai panāktu galīgo vienošanos par tās kodolprogrammas ierobežošanu.

Kā uzskata Klintone, pat, ja vienošanās tiks panākta Irānas agresivitāte nebeigsies.

„Tā joprojām paliks galvenā terorismu sponsorējošā valsts. Tā turpinās destabilizēt valdības reģionā un citur. Tā turpinās izmantot savus sabiedrotos, tādus kā „Hezbollah”. Un tā turpinās būs eksistenciāls drauds Izraēlai,” sacīja Klintone.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pasaule ir milzīgu satricinājumu priekšā dēļ gaidāmā un neizbēgamā ASV bankrota. Par to, ka pašreizējā ASV un pasaules finanšu sistēma sevi ir pilnībā izsmēlusi, neviens speciālists vairs nešaubās. Jautājums ir – ko darīt, kā iziet no šīs situācijas un kā to izdarīt ar pēc iespējas mazākiem zaudējumiem vai ar pēc iespējas lielākiem ieguvumiem. Tieši jautājums par zaudējumiem un ieguvumiem ir izšķirošais, meklējot risinājumus. Nevis vairuma cilvēku ieguvumiem un zaudējumiem, bet gan starptautisko politekonomisko mafiozo grupu ieguvumiem un zaudējumiem.

    Šādas pasaules mērogā ietekmīgas grupas uz doto brīdi ir apmēram 14 un tās cīnās par globālo varu uz dzīvību un nāvi. Skatot jautājumu rupjāk, var izdalīt divas lielas grupas, kuras var identificēt ar Rokfelleru klana un Rotšildu ģimenes vārdiem. Šo grupu (gan precizētākā, gan rupjākā skatījumā) savstarpējā cīņa arī nosaka pašreizējo ASV un starptautiskās politikas dienas kārtību.

    Ir jāprecizē, ka ASV bankrots ir neizbēgams un par to zinošas aprindas speciālā, pārsvarā tikai šajās aprindās saprotamā valodā runā jau sen. Tā neizbēgamība ir saistīta ar ASV nespēju (negribēšanu) dzīvot pēc līdzekļiem un ar matemātiskiem ierobežojumiem palielināt ārējo parādu, saglabājot vismaz kaut kādu ticamību savai maksātspējai. Pēc būtības ASV ir bankrotējusi jau sen, bet līdz šim, izmantojot plašu metožu klāstu, tai skaitā brutālu spiedienu, šantāžu, karus un pat pašiem savas naudas viltošanu gigantiskos apmēros, ir izdevies atlikt vispārējo kolapsu. Bet nu strauji tuvojas tas brīdis, kad to vairs nebūs iespējams izdarīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+