×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2012
Drukāt

Klintone pieļauj iespēju palikt valsts sekretāres amatā vēl 4 gadus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pašreizējā ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone pieļāvusi iespēju palikt amatā pašreizējā Baltā nama saimnieka Baraka Obamas pārvēlēšanas gadījumā, lai gan agrāk šāda iespēja vienmēr tika noliegta.

Klintone tiek uzskatīta par vienu no visprofesionālākajām un sabiedrības atbalstītākajām Obamas administrācijas loceklēm, taču viņa līdz šim vairākkārtīgi izteikusies, ka pēc Obamas pirmā termiņa darbu valsts sekretāres amatā neturpinās.

Taču intervijā “The Wall Street Journal” Klintone deva mājienu, ka varētu palikt amatā.

“Liels skaits cilvēku ir runājuši ar mani par palikšanu,” sacīja Klintone. Pēc viņas teiktā, ir “maz ticams”, ka 11.septembrī notikušā uzbrukuma ASV konsulātam Lībijas pilsētā Bengāzī atskaņas viņu piespiedīs palikt, taču pirmo reizi kopš stāšanās amatā 2009.gadā pieļāva šādu iespēju.

Obama gan trešdien žurnālistiem pavēstīja, ka Klintone ir stingri nolēmusi aiziet no valsts sekretāres amata.

Klintone šomēnes uzņēmās atbildību par Bengāzī traģēdiju, kur pagājušajā mēnesī ekstrēmistu uzbrukumā Savienoto Valstu konsulātam tika nogalināti četri amerikāņu diplomāti.

Šāds Klintones solis tiek uzskatīts par milzīgu atbalstu Obamam viņa priekšvēlēšanu kampaņā pirms gaidāmajām vēlēšanām, kurās tiek prognozēta ārkārtīgi sīva cīņa.

Lībijas austrumos pieredzētais asiņainais uzbrukums kļuvis par vienu no Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanu kampaņas debašu tematiem, un Obama šajā jautājumā saņēmis krietnu devu kritikas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+