Pasaulē

Klintone telefonintervijā un “twitter” raksta, kā jūtas 16


Hilarija Klintone pametot meitas dzīvokli, kur devās pēc vājuma brīža 11.septembra piemiņas pasākuma laikā Ņujorkā.
Hilarija Klintone pametot meitas dzīvokli, kur devās pēc vājuma brīža 11.septembra piemiņas pasākuma laikā Ņujorkā.
AP

ASV Demokrātu partijas Baltā nama kandidāte Hilarija Klintone, kura sirgst ar plaušu karsoni, pavēstījusi, ka jūtoties labi un cer drīz atsākt vēlēšanu kampaņu.

“Es jūtos labi un man paliek aizvien labāk,” viņa rakstīja mikroblogu vietnē “Twitter”.
“Kā ikviens, kurš jebkad ir noilgojies pēc darba, es ļoti vēlos atgriezties. Drīz tiksimies kampaņā”, piebilda demokrātu politiķe.

Klintone intervijā telekanālam CNN atzina, ka nav ievērojusi iepriekš ārstu dotos norādījumus atpūsties. “Man vajadzēja atpūsties piecas dienas – to viņi man teica piektdien – un es neievēroju šo ļoti viedo padomu,” viņa atklāja.

68 gadus vecā politiķe arī norādīja, ka nav informējusi sabiedrību par sev diagnosticēto plaušu karsoni, jo neesot uzskatījusi, ka tas ir tik svarīgi.

Klintone ir atcēlusi pirmdien un otrdien Kalifornijas štatā ieplānotus vēlēšanu kampaņas pasākumus, un viņas pārstāvji pavēstīja, ka bijusī valsts sekretāre nepiedalīsies arī trešdien Nevadas štatā paredzētā pasākumā.

Demokrātu kandidātes vārdā pasākumā Nevadā piedalīsies viņas vīrs bijušais ASV prezidents Bils Klintons, informēja eksprezidenta pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Klintone 11.septembra teroraktu piemiņas pasākumā Ņujorkā svētdien sajutās slikti un pasākumu pameta agrāk, nekā plānots. Tīmeklī parādījās amatiera uzņemts video, kurā redzams, ka Klintone Manhetenā bez apsargu atbalsta nespēj noturēties kājās un iekāpt savā automašīnā. Vēlāk viņas ārste paziņoja, ka politiķe sirgst ar plaušu karsoni.

Republikāņu Baltā nama kandidāts Donalds Tramps pēdējo nedēļu laikā vairākkārt norādījis, ka viņa oponentei ir nopietnas veselības problēmas un to dēļ viņa valsts vadīšanai nav piemērota.
Tramps pirmdien pauda cerību, ka Klintone atgūsies no plaušu karsoņa, kā arī solīja drīzumā nodot atklātībai ziņas par savu medicīnisko stāvokli.

Klintones pārstāvis ir paziņojis, ka Klintone sirgst vienīgi ar plaušu karsoni un ne ar ko citu šobrīd neslimo.

LA.lv