×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Klintone tomēr pametīs valsts sekretāres amatu

Foto - AFPFoto - AFP

Neraugoties uz Baraka Obamas uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, valsts sekretāre Hilarija Klintone tomēr pametīs savu amatu, sacīja Valsts departamenta preses pārstāve Viktorija Ņūlenda.

“Man nešķiet, ka sekretāres plāni būtu mainījušies,” atzina Ņūlenda. “Jūs to esat dzirdējuši vairākkārt, ka viņa grasās palīdzēt amata mantinieka pārejas periodā un ka tad viņa atgriezīsies privātajā dzīvē un nedaudz izbaudīs atpūtu, domās un rakstīs, un nodosies visām šīm lietām.” Viņa gan atteicās minēt, kādas pēc otrdienas vēlēšanām varētu būt administrācijas ārpolitikas prioritātes, sakot, ka tas ir atkarīgs no Obamas. “Mums tikko kā bija vēlēšanu nakts. Ir daudzi cilvēki, kas lielāko daļu nakts pavadīja nomodā, skaitot un priecājoties par to. Tāpēc es šeit nestāvēšu un neizteikšu nekādus lielus pareģojumus par otro termiņu,” norādīja Ņūlenda.

Pašreizējā ASV vēstniece ANO Sūzana Raisa tiek minēta kā iespējamā Klintones amata mantiniece, tomēr viņas reputācijai varētu būt kaitējis nesenais uzbrukums ASV konsulātam Bengāzī, Lībijas austrumos, un ap to saistītie notikumi. Kā pretendents uz valsts sekretāra amatu tiek minēts arī Senāta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs un bijušais demokrātu prezidenta amata kandidāts Džons Kerijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+