×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Klintone uzteic Latvijas apņēmību cīņā ar ekonomisko krīzi

Foto - LETAFoto - LETA

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone apsveic Latvijas apņēmību cīņā ar krīzi un uzsver, ka ASV augstu vērtē abu valstu attiecības. Klintone, kura ceturtdien ieradusies vienas dienas vizītē Latvijā, pirms tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski atzina, ka ASV ir lepnas būt par brīvās Latvijas partneri.

“Apsveicu Latvijas valdību par grūtajiem lēmumiem, ko tā bija spiesta pieņemt ārkārtīgi grūtos apstākļos, lai nodrošinātu iedzīvotājiem stabilu un plaukstošu nākotni,” sacīja Klintone.

Viņa arī uzsvēra, ka augstu vērtē abu valstu sadarbību NATO, tostarp Afganistānā un Ziemeļu apgādes tīklā, kur Latvijai ir nozīmīga loma. ASV valsts sekretāre norādīja arī uz šopavasar NATO samitā Čikāgā pieņemto lēmumu turpināt gaisa patrulēšanas misiju Baltijas debesīs.

“Tas taustāmi parāda ASV un NATO ieguldījumu Latvijas aizsardzībā,” teica Klintone.

Viņa minēja, ka abām valstīm vēl darāms daudz darba, lai stiprinātu Latvijas labklājību un enerģētisko drošību.

Klintone arī piemetināja, ka labi atminas vizīti Latvijā 1994.gadā kopā ar savu vīru toreizējo ASV prezidentu Bilu Klintonu un iespēju redzēt Latviju tās atjaunotās neatkarības sākumposmā.

Premjers Dombrovskis pateicās ASV valsts sekretārei par vizīti Latvijā un uzsvēra, ka tas ir apliecinājums abu valstu stratēģiskajai partnerībai.

“Tas parāda ASV lielo ieinteresētību gan divpusējās attiecībās ar Latviju, gan situācijā šajā reģionā kopumā, tās ekonomiskajos, politiskajos un drošības aspektos,” pavēstīja Dombrovskis.

Viņš pastāstīja, ka ar ASV valsts sekretāri plāno pārrunāt tādus jautājumus kā divpusējā sadarbība ar ASV un sadarbība starptautiskajās organizācijās, ekonomiskā situācija Eiropā, starptautiskā misija Afganistānā un Ziemeļu apgādes tīkls.

Viņš arī pateicās ASV par atbalstu Baltijas gaisa patruļu pagarināšanā NATO samitā Čikāgā.

Jau vēstīts, ka ceturtdien vienas dienas vizītē Latvijā ieradusies ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone. Viņai plānotas tikšanās ar Latvijas augstākajām amatpersonām, lai apspriestu vairākus jautājumus, tostarp kopīgās saistības attiecībā uz NATO misijām un prioritātēm un ekonomiskās krīzes pārvarēšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+