×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. novembris, 2016
Drukāt

Klintone zaudējumā vaino FIB (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Hilarija Klintone sestdien savā zaudējumā ASV prezidenta vēlēšanās vainoja Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru Džeimsu Komiju, apgalvojot, ka izmeklēšanas atsākšana viņas e-pasta lietā pārtraukusi viņas virzību uz uzvaru.

Klintone konferences zvanā paziņoja līdzekļu vācējiem un ziedotājiem, ka Komija divas vēstules ASV Kongresam par šo izmeklēšanu ir nosvērušas svarīgus štatus par labu republikāņu kandidātam Donaldam Trampam, vēstīja ASV mediji, tostarp interneta žurnāls “Quartz” un telekanāls CNN.

“Ir daudz iemeslu, kāpēc šādas vēlēšanas nav veiksmīgas,” paziņoja Klintone, kas prezidenta vēlēšanās kandidēja no Demokrātu partijas.

“Tomēr mūsu analīzē konstatēts, ka Džima Komija vēstule, radot šaubas, kuras bija nepamatotas [..], apturēja mūsu virzību [uz uzvaru],” sacīja Klintone.

28.oktobrī, nepilnas divas nedēļas pirms vēlēšanu dienas, Komijs negaidīti informēja Kongresu, ka FIB ir atsācis izmeklēšanu lietā par to, ka Klintone valsts sekretāra amatā lietoja privātu e-pasta serveri, jo ir atrastas jaunas e-pasta vēstules.

Komijs 6.novembrī savā otrajā vēstulē Kongresam paziņoja, ka FIB, izskatot jaunuzietās Klintones e-pasta vēstules, nav atklājis nekādus likumpārkāpumus, tāpēc FIB nav mainījis savu jūlijā pausto ieteikumu neizvirzīt apsūdzības Klintonei.

Pirmā vēstule atgādināja vēlētājiem par Klintones e-pasta skandālu, savukārt otrā vēstule pamudināja Trampa kampaņu enerģiskāk rīkoties, ziņoja “Quartz”.

Pirms šīm FIB direktora vēstulēm Klintone bija guvusi labus panākumus trijās prezidenta kandidātu debatēs, turklāt bija nākusi klajā informācija par Trampa seksuālu uzmākšanos sievietēm. “Pēc trešajām debatēm mēs jutāmies tik labi par mūsu izredzēm,” sacīja Klintone.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ”Komijs negaidīti informēja Kongresu, ka FIB ir atsācis izmeklēšanu lietā par to, ka Klintone valsts sekretāra amatā lietoja privātu e-pasta serveri, jo ir atrastas jaunas e-pasta vēstules.”
    Laikam dāmai ir problēmas ar valstī noteikto kārtību valsts noslēpumu sargāšanā? Ja tā tad tas ir jau bīstami…

Draugiem Facebook Twitter Google+