Sports
Futbols

Klops: UEFA Nāciju līga ir visu laiku bezjēdzīgākais futbola turnīrs0


Jirgens Klops
Jirgens Klops
Foto: REUTERS/LETA

UEFA Nāciju līga futbolā ir visu laiku bezjēdzīgākais turnīrs, uzskata Anglijas kluba “Liverpool” galvenais treneris Jirgens Klops.

Klops ar šādiem izteikumiem nācis klajā pēc svētdien notikušajās Anglijas premjerlīgas spēles, kurā viņa vadītā “Liverpool” nospēlēja 0:0 ar čempioni Mančestras “City”.

“Mūsu futbolistiem šobrīd diemžēl ir jādodas uz savām izlasēm, lai spēlētu visu laiku bezjēdzīgākajā futbola turnīrā,” pēc mača preses konferencē neapmierināts bija Klops, kurš ironiski izteicās par klubu turnīriem. “Ceram, ka viņi atgriezīsies atpakaļ veseli un būs gatavi aizvadīt spēles tādos “vienkāršos” turnīros kā Anglijas premjerlīgā, Futbola asociācijas kausā un UEFA Čempionu līgā.”

“Liverpool” šosezon ir viena no vadošajām Anglijas komandām, astoņās spēlēs gūstot sešas uzvaras un izcīnot 20 punktus. Tikpat punkti ir arī Mančestras “City” un Londonas “Chelsea”, šīm trim komandām arī sadalot šī brīža kopvērtējuma labāko trijnieku.

“Ja vēlaties redzēt pilnīgi gatavus spēlētājus, viņiem ir nepieciešama pienācīga atpūta vasarā. Piemēram, Džordanam Hendersonam atpūta ilga divas nedēļas, kas ir smieklīgi, taču tā tas šobrīd ir,” konkrēts savos izteikumos bija Klops. “Spēlētāju došanās uz izlasēm kopumā nav problēma, taču, kad lūdzu valstsvienību galvenos trenerus uz izlasēm neizsaukt atsevišķus spēlētājus, saņemu atbildes, ka arī uz viņiem Nāciju līgas dēļ tiek izdarīts spiediens.”

Saistītie raksti

UEFA Nāciju līga šogad risinās pirmo reizi. Šajā turnīrā izlases pēc ranga ir sadalītas četrās divīzijās. Tajās ir četras grupas, katrā pa četrām vienībām, tām līdz novembra beigām aizvadot divu apļu turnīru. Grupu uzvarētāji savukārt vēlāk noskaidros divīzijas labāko komandu, kura iegūs ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

Līdz ar to UEFA Nāciju līga ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas sāksies 2019.gada martā nevis šī gada septembrī. Šoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņems automātisku ceļazīmi.

LA.lv