Klozem rekords, Vācija pazemo Brazīliju 4

Pasaules kausa izcīņas pusfināla spēlē otrdien Vācijas futbola izlase visai negaidīti ar 7:1 (5:0) sagrāva turnīra mājinieci Brazīliju, vienus vārtus gūstot vāciešu uzbrucējam Miroslavam Klozem, kurš tagad kļuvis par visu laiku rezultatīvāko sacensību spēlētāju.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Mača rezultātu 11.minūtē pēc stūra sitiena izspēles atklāja Vācijas izlases uzbrucējs Tomass Millers, bet 23.minūtē Miroslavs Kloze rezultātu uz tablo dubultoja, ar 16 vārtiem Pasaules kausa finālturnīros kļūstot par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju, par vieniem vārtiem apsteidzot leģendāro Brazīlijas uzbrucēju Ronaldo.

Turpmākajās trīs minūtēs vēl divus vārtus guva pussargs Tonijs Kross, tikmēr 29.minūtē ar precīzu sitienu izcēlās arī Sami Kedira, bet otrajā puslaikā divreiz vārtus guva Andrē Širle. Savukārt pamatlaika izskaņā vienīgos vārtus Brazīlijas rindās guva Oskars.

Līdz ar to Vācija svētdien turnīra finālā tiksies ar Argentīnas un Nīderlandes pāra uzvarētāju, kas savstarpējo pusfināla dueli aizvadīs trešdien. Tikmēr Brazīlija sestdien ar otra pusfināla zaudētāju spēkosies par trešo vietu.

Tāpat Vācijas izlase kļuvusi par pirmo izlasi, kas Pasaules kausa pusfinālā spējusi gūt septiņus vārtus.

Spēli daudz manāmāk uzsāka brazīlieši, kuri nekautrējās regulāri pieturēt bumbu pretinieku soda laukuma tuvumā. Pēcāk cīņa mačā izlīdzinājās, abām komandām spēlējot visai piesardzīgi. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās spēles septītajā minūtē, kad Vācijas izlases pussargs Kedira no lieliskas pozīcijas trāpīja pa savu komandas biedru Milleru. Trīs minūtes vēlāk gan vāciešiem izdevās atklāt mača rezultātu – neviena nepiesegts pēc stūra sitiena vārtus guva Millers. Turpmākajās minūtēs Brazīlija visai haotiski devās uzbrukumos, taču nesekmīgi. 23.minūtē Kloze pēc teicamas Millera piespēles no vārtu priekšas pārspēja Žūliu Sēzaru, gūstot savus 16. vārtus Pasaules kausa finālturnīros un kļūstot par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju.

Tikmēr spēles 24.minūtē pēc Žeroma Boatenga centrējuma uz soda laukuma robežas precīzi sita Tonijs Kross, bet divas minūtes vēlāk Kross no vārtu priekšas guva arī ceturtos vārtus Vācijai, rezultātu uz tablo padarot graujošu. Pie sasniegtā Eiropas izlase neapstājās, piecas minūtes vēlāk gūstot jau piektos vārtus cīņā – kārtējo brazīliešu kļūdu aizsardzībā izmantoja Kedira. Brīdi vēlāk Kross teju guva trešos vārtus mačā, kad pussarga sitiens ar rikošeta palīdzību lidoja gar pašu sāncenšu vārtu stabu. Atlikušajās puslaika minūtēs spēle komandu izpildījumā kļuva daudz mierīgāka.

Otro puslaiku vētraini ievadīja Brazīlija, kas uzsāka pamatīgu ofensīvu vāciešu soda laukuma tuvumā. 51.minūtē Vācijas izlases vārtsargu Manuelu Noieru no vārtu priekšas nespēja pārspēt Oskars, bet brīdi vēlāk vārtsargs atvairīja arī divus bīstamus Paulinju sitienus. 60.minūtē Millers izrāvās vienatnē pret Sēzaru, vārtsargam epizodi neitralizējot, bet minūti vēlāk Millera sitienu Sēzars atvairīja vien ar pirkstu galiem. 68.minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma mājinieku aizsargs Dante, asi spēlējot pret Milleru. Savukārt minūti vēlāk pēc teicamas Filipa Lāma piespēles vārtus guva uz maiņu nākušais Širle.

Cīņas turpinājumā Vācija pārņēma teritoriālo pārsvaru savās rokās, brazīliešiem atbildot ar neizteiksmīgiem pretuzbrukumiem. Mača 79.minūtē Širle ar spēcīgu sitienu no tuvas distances guva savus otros vārtu spēlē, bet septītos Vācijas izlasei. Pamatlaika atlikušajā daļā abas komandas cīņu aizvadīja visai mierīgi, bet pamatlaika izskaņā Oskars vienus vārtus Brazīlijai atguva, gūstot savus otros vārtus finālturnīrā.

Brazīlijai šajā mačā nevarēja palīdzēt traumētais uzbrucējs Neimars, kurš savainojis muguru, kā arī komandas kapteinis Tjagu Silva, kuram Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) neatcēla diskvalifikāciju par it kā nepamatoti piešķirto dzelteno kartīti ceturtdaļfināla mačā pret Kolumbiju.

Tikmēr Vācijai bija jāiztiek bez jau iepriekš satraumētā aizsarga Škodrana Mustafi.