Foto-LETA/AFP

Klubi ir, trūkst lidaparātu. Atbilde “LA” lasītājam 0

Kāpēc Latvijā likvidēti visi izpletņlēkšanas sporta klubi? Jānis Gustsons

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

Vai Latvijā patiešām vairs nepastāv neviens izpletņlēkšanas klubs, vaicāju Latvijas Izpletņlēkšanas federācijas nesen ievēlētās jaunās valdes loceklim Ģirtam Ļaudakam. “Aktīvi ir divi klubi – Daugavpils izpletņlēcēju sporta klubs un Latvijas Izpletņlēcēju asociācija. Kopumā reģistrēti vairāki, bet tie ir neaktīvi,” stāsta Ģ. Ļaudaks. “Problēma ir tā, ka trūkst piemērotu vietu lēkšanai, kā arī nav lidaparātu. Daugavpilī var lēkt, bet lidaparāts ir tikai viens – vecais “An-2″, sarunvalodā saukts par kukuruzņiku. Kādreiz mums bija visvairāk lidlauku visā Baltijā, bet lielākā daļa novesti līdz drūmam stāvoklim,” teic federācijas pārstāvis. Tagad lielāka izpletņlēcēju aktivitāte esot Lietuvā.

Latvijas armijas karavīri arī nodarbojas ar izpletņ­lēkšanu, viņi to dara atbilstīgi savām programmām. “Jāuzsver, ka ir armijnieki, kuri iegūst licenci, lai varētu lēkt arī ar sporta un profesionālajiem izpletņiem,” stāsta Ģ. Ļaudaks. Starptautiski licencēti treneri Latvijā ir divi. “Šogad ciemos aicinājām ASV kolēģus, kuri darbojas pasaulē lielākajā izpletņlēcēju asociācijā, kas apvieno aptuveni 50 procentus pasaules lēcēju. Viņu sertificētie eksaminatori mūs apmācīja, un tagad divi cilvēki ir tiesīgi apmācīt lēcējus visā pasaulē. Nodarbojamies ar šo sporta veidu jau 15 – 20 gadus, varam sevi uzskatīt par profesionāļiem. Meklējam variantus, kā attīstīties, bet aviācijā izmaksas ir ievērojamas. Nepieciešami investori. Situācija nav spoža, bet domājam, ko darīt,” optimismu saglabā federācijas pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja kāds vēlas izmēģināt komerciālos izklaides lēcienus, pirms tiem nekāda sagatavošanās nav nepieciešama. Visu izdara instruktors, klients jūtas gandrīz kā pasažieris. Ir gan ierobežojumi – nedrīkst lēkt, ja nav atbilstīga fiziskā vai psiholoģiskā stāvokļa, ja iepriekšējā dienā nirts ar akvalangu, lietotas apreibinošās vielas. Lēkt var, sākot ar 16 gadu vecumu.

Lietuvā tāds izklaides lēciens maksā 250 eiro, ieskaitot visu – instruktora pakalpojumus, lidošanu, foto un video operatora darbu. Daugavpilī, kā liecina informācija mājaslapā, cena ir 145 eiro (bez video un foto).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.