Kļūdas cena – “Dinamo” ielaiž pēdējā minūtē un zaudē “Torpedo” 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ielaida vārtus 35 sekundes līdz pamatlaika izskaņai un pamanījās ar 2:3 (0:0, 2:2, 0:1) pirmdien zaudēt Latvijas speciālista Pētera Skudras trenētajai Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienību.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Vārtu Rīgas “Dinamo” labā guva Sandis Ozoliņš un Vitālijs Pavlovs, savukārt pēc ilgāka pārtraukuma Rīgas “Dinamo” vārtos stājās čehu vārtsargs Jakubs Sedlāčeks.

Abas komandas pirmajās minūtēs apmainījās uzbrukumiem, taču tie nebija sekmīgi. Bīstamākais no tiem bija “Torpedo” uzbrukums, un Sedlāčekam nācās rīdziniekus glābt pēc Vojteka Voļska metiena.

Mača trešajā minūtē pazīstamās Latvijas tāllēcējas Inetas Radevičas vīrs Pjotrs Ščastļivijs nopelnīja divu minūšu noraidījumu, dodot iespēju rīdziniekiem spēlēt vairākumu. Tā sākumā Oskara Cibuļska metiens no vārtu priekšas bija nesekmīgs, bet turpinājumā vairs neko bīstamu izveidot neizdevās, kā rezultātā kārtējais Rīgas “Dinamo” vairākums šajā sezonā palika neizmantots.

Turpinājumā abas vienības neizcēlās ar ļoti aktīvu spēli, tomēr mača 13.minūtē spēlē atkal bija jāiesaistās Sedlāčekam, kurš atvairīja bīstamu Tima Brenta mēģinājumu iekarot mājinieku vārtus. Savukārt 18.minūtē labs metiens uz “Torpedo” vārtiem padevās Kristapam Sotniekam, taču precīzi Ņižņijnovgorodas vārtos darbojās Georgijs Gelašvili.

Pēdējā perioda minūtē Sandis Ozoliņš neatļauti grūda pretinieku ar nūju, nopelnot divu minūšu noraidījumu. Līdz ar to noslēdzošās 27 sekundes pirmajā trešdaļā nācās spēlēt mazākumā, tomēr veiksmīgi vārtos darbojās Sedlāčeks, neļaujot “Torpedo” izvirzīties vadībā.

Otro trešdaļu rīdzinieki iesāka ar spēli mazākumā, ko ātri vien vārtu guvumā pārvērta soms Juso Hietanens, izvirzot savu komandu vadībā. Mirkli vēlāk Mikam Indrašim radās izdevība pārspēt Gelašvili, taču Latvijas sportistam tas neizdevās. Ilgi nebija jāgaida līdz “Torpedo” otrajam vārtu guvumam – pie Sedlāčeka atsistās ripas pirmais bija soms Sakari Salminens.

Mača 28.minūtē Rīgas “Dinamo” tika pie iespējas spēlēt vairākumā, jo noteikumus pārkāpa Vladimirs Galuzins, bet viena vīra pārsvaru rīdzinieki realizēja jau desmitajā sekundē – pirmo reizi šosezon izcēlās Rīgas “Dinamo” kapteinis Ozoliņš, viņam rezultatīvi asistēja Kails Vilsons un Aleksandrs Ņiživijs.

Turpinājumā starp abām vienībām jau aizritēja krietni aktīvāka nekā iepriekš, turklāt Rīgas “Dinamo” tika pie iespējas divas minūtes spēlēt piecatā pret trijiem, jo 2+10 minūtes par sitienu galvas un kakla apvidū nopelnīja Vjačeslavs Kuļomins, bet pie divām soda minūtēm tika Pāvels Vaļentenko, kurš ar nūju iesita Artūram Kuzmenkovam. Lai gan iesākumā Rīgas “Dinamo” neizdevās izveidot nopietnas vārtu gūšanas iespējas, tomēr pēc vairāk nekā minūtes vairākumā Pavlovs pēc Ozoliņa un Marcela Hosas piespēlēm izlīdzināja mača rezultātu.

Pēc vārtu guvuma rīdzinieki turpināja kontrolēt ripu, taču arī “Torpedo” pamanījās izveidot pāris bīstamus uzbrukumus, tomēr otrā trešdaļa noslēdzās neizšķirti 2:2.

Iesākot pamatlaika noslēdzošo trešdaļu, Rīgas “Dinamo” piederēja manāms pārsvars, kā rezultātā radās vairākas teicamas izdevības pirmo reizi šajā mačā izvirzīties vadībā. Viena no tādām iespējām bija Ņiživijam, kurš netrāpīja ripu tukšos vārtos, turklāt pēc tam “Torpedo” glāba vārtu stabiņš. Skudram nekas cits netalika kā pieprasīt 30 sekunžu pārtraukumu.

Arī pēc apspriedes rīdzinieki turpināja darboties ļoti aktīvi, veidojot vienu bīstamu uzbrukumu pēc otra, taču allaž vietā bija Gelašvili.

Trešajā trešdaļā savainojumā iedzīvojās viens no rīdzinieku līderiem Pols Šekura, kuram tika savainots deguns. Taču Šekura spēja atgriezties atpakaļ laukumā, taču no tā prom devās Kuzmenkovs, kuram manāmi asiņoja deguns, un sportists izvēlējās doties uz ģērbtuvēm.

Kad līdz trešās trešdaļas beigām bija atlikušas 11 minūtes Brents no “Torpedo” komandas nopelnīja divu minūšu noraidījumu, taču rīdziniekiem pat īsti zonā neizdevās iekļūt.

Viesiem izdevās mača gaitu izlīdzināt, un abas vienības apmainījās ar iespējām gūt vārtus. Jau šķita, ka komandas turpinās cīņu papildlaikā, tomēr 35 sekundes līdz noslēdzošās trešdaļas Ozoliņa kļūdu izmantoja Salminens, gūstot savus otros vārtus mačā un izraujot sevis pārstāvētajai komandai uzvaru.

Par labāko rīdzinieku rindās tika atzīts Pavlovs.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik Rīgas “Dinamo” ar 18 punktiem deviņās spēlēs saglabājusi trešo vietu.

Pēc pirmdienas mača Rīgas “Dinamo” komandu sagaida sezonas garākais izbraukums – piektdienas rītā Latvijas klubs izbraukumā spēkosies ar Habarovskas “Amur”, bet pēc tam spēlēs arī Vladivostokā, Novosibirskā un Novokuzņeckā.