×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Klūnija politiskās intrigas

ReklāmfotoReklāmfoto

Ja kādu vēl māc šaubas, ka Džordža Klūnija vienīgie talanti ir būt par pasaules iekārojamāko vecpuisi un ballīšu lauvu, viņa politiskā drāma “Marta īdas” pārliecinās pat visrūdītākos skeptiķus.

 

Turklāt, sapulcinājis lielisku aktierkomandu ar Holivudas vienu no nenoliedzami talantīgākajiem jaunajiem aktieriem Raienu Goslingu priekšplānā, viņš gan uzšķērž politisko mašinēriju, gan Goslinga karjerā ieliek kārtējo grodo akmeni ļoti daudzsološas karjeras veidošanā.

 

Venēcijas kinofestivāla atklāšanas filmā Džordžs Klūnijs mazliet ironizē pats par sevi – viņa atveidotais gubernators Maiks Moriss ir ceļā uz prezidenta krēslu, un popularitāti ar reibinošiem, taču tik tukšiem solījumiem viņam palīdz nodrošināt uzticamā komanda ar Polu Zaru (Filips Seimūrs Hofmans) un Stīvenu Meijersu (Raiens Goslings) priekšplānā. Taču Moriss nav paredzējis, ka pat cīņā ar visaugstākajām likmēm – un Amerikas prezidenta krēsls pieder tām – viņam būs jāsaskaras arī ar neslēptu karjerismu, nepaklausību un pat šantāžu, ko režisors Džordžs Klūnijs pārvērtis par ironisku drāmu par cilvēkiem un viņu vājībām, kas aizslēptas aiz šķietami nevainojamas reputācijas, uz auguma šūtiem uzvalkiem un lieliska CV. Un tieši tāpēc nav nekāds brīnums, ka meistarīgi savērptais sižets, kurā ir vieta gan Morisa konkurenta prezidenta kampaņas vadītājam, gan okšķerīgai žurnālistei un “kritušai” meitenei, nemaz nerunājot par pirmā plāna varoņiem, jau ir nodēvēts gan par stāstu, kas atklāj politiskās “nevainības” zaudēšanu, gan reālistisku kinofilmu, kas atklāj, kas notiek aiz aizvērtām durvīm, gan alegoriju, kas atklāj (ne tikai) ASV politiskās vides ikdienu, kurā meli seko meliem, solījumi – solījumiem, un tā – katru gadu no jauna. “Marta īdas” bija nominētas četriem “Zelta globusiem”, taču šī Klūnija filma palika bešā – ne tā kā “Pēcnācēji”, ko atzina gan par labāko drāmu, bet pašu Klūniju – par labāko aktieri.

 

Būtiskais

“Marta īdas”/”The Ides of March”, ASV, 2011.

Režisors: Džordžs Klūnijs

Lomās: Raiens Goslings, Džordžs Klūnijs, Pols Džiamati, Marisa Tomei, Filips Seimūrs Hofmans, Jūena Reičela Vuda, Dženifera Ēle, Makss Mingela.

No 20. janvāra

“Kino Citadele”,

“Cinamon”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+