×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Klupiens pirms olimpiādes (2)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Brazīlijas policijas pretterorisma nodaļas kaujinieki piedalās mācībās Guanabaras līcī uz prāmja, kas savieno Riodežaneiro piepilsētas ar centru.

Brazīlijas Riodežaneiro štata gubernators Fransisko Dorneless izsludinājis pavalstī finanšu krīzi, lai iegūtu plašāka manevra iespējas, kā izlietot štata noplicināto budžetu nepilnus divus mēnešus pirms olimpisko spēļu sākuma.

Gubernatora Dornelesa lēmums ļauj Riodežaneiro pavalsts valdībai mainīt budžeta prioritātes, nepārkāpjot Brazīlijas finanšu likumus, atzīmē aģentūra “Associated Press”. Finanšu krīzes izsludināšana ļauj gubernatoram Dornelesam veikt ārkārtas pasākumus, lai nomaksātu ar olimpiādes rīkošanu saistītos rēķinus. Štatam un valstij cenšoties pārvarēt saimniecisko lejupslīdi, ko vēl vairāk sarežģī korupcijas apsūdzību izraisītās politiskās jukas, samazinājušies nodokļu ieņēmumi un ienākumi no naftas eksporta. “Finanšu krīze ir apgrūtinājusi nepieciešamo sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu un varētu izraisīt pilnīgu sabrukumu sabiedriskās drošības, veselības aprūpes, izglītības, transporta un vides jomā,” teikts štata administrācijas paziņojumā. Štata budžets ir iztukšots, tāpēc Riodežaneiro pilsētas valdībai nācās pārņemt vairākas slimnīcas, lai ārsti varētu saņemt algu. Dažos policijas iecirkņos nav naudas pat tualetes papīra iegādei. Sabiedriskā sektora darbiniekiem un pensionāriem par vairākiem mēnešiem ir aizkavēta atlīdzības izmaksa. Īpašas bažas ir par veselības aprūpi sakarā ar Zikas vīrusa izplatību valstī. Pasaules veselības organizācija gan paziņojusi, ka nav pamata atcelt olimpisko spēļu norisi, iesakot īpaši piesargāties topošajām māmiņām. Kā ziņo Brazīlijas plašsaziņas līdzekļi, gubernators Dorneless pirms dažām dienām ir lūdzis valsts prezidenta pienākumu izpildītājam Mihelam Temeram 900 miljonu dolāru ārkārtas aizdevumu neatliekamo rēķinu, tajā skaitā vairāku olimpisko objektu, apmaksai. Riodežaneiro štatam ir jāapmaksā pavalsts policijas darbība olimpisko spēļu laikā, metro līnijas pagarināšana līdz olimpiskajam ciematam, kā arī attīrīšanas darbi ūdenstilpē, kur notiks burātāju sacensības. Olimpiskās spēles notiks Riodežaneiro no 5. līdz 21. augustam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mūsdienās Megaprojekti ir domāti valsts kases(pilsoņu) līdzekļu viedai apgūšanai ! Kampānijas ir pie klāta galda ,bet nodokļu maksātāji kā parasti …

  2. POFIG ZIKS ,POFIG Infekcijas izplatīšnas iespējas ,POFIG ka Brazīlija ar apakšbiksēm ,POFIG ! Galvenais ka PROFITS ,ne jau Brazīlijai,bet transnacionālām kompānijām !

Draugiem Facebook Twitter Google+