Mobilā versija
+0.1°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
6. septembris, 2013
Drukāt

Klusajā okeānā atklāts Zemes lielākais vulkāns

EPA/LETAEPA/LETA

Klusajā okeānā uz austrumiem no Japānas atklāts uz Zemes lielākais vulkāns, kurš aizņem aptuveni 310 800 kvadrātkilometru platību, piektdien paziņojis Hjūstonas Universitātes profesors Viljams Seidžers.

 

Vulkānam dots vārds Tamu Masifs.

Aptuveni 1600 kilometrus uz austrumiem no Japānas esošais zemūdens vulkāns ir viens no lielākajiem vulkāniem, kāds atklāts Saules sistēmā.

Salīdzinājumam, lielākais aktīvais vulkāns uz sauszemes Maunalao aizņem tikai aptuveni 5180 kvadrātkilometru platību.

“Tā forma atšķiras no visiem citiem zemūdens vulkāniem, kādi atrasti uz Zemes, un ir ļoti iespējams, ka tas var dot mums dažus pavedienus par to, kā veidojas milzīgi vulkāni,” norādīja Seidžers, kurš vadīja vulkānu atklājušo zinātnieku komandu.

Domājams, ka Tamu Masifs veidojies pirms aptuveni 145 miljoniem gadu un kļuvis neaktīvs pāris miljonus gadu pēc izveidošanās.

Pievienot komentāru

Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+