×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Stradiņu jaunbūvei deformējušās nesošās konstrukcijas 
un konstatētas citas problēmas, tāpēc darbi apturēti (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvdarbi patlaban ir apturēti. Šobrīd izpildīta viena ceturtā daļa no kopējā būvniecības līguma apjoma.

Uzziņa

Jaunās Stradiņa slimnīcas ēkas būvniecība un vecās apbūves atjaunošana notiks divos posmos.

Pirmais posms jāpabeidz līdz 2017. gadam, kad uzcels divas jaunas ēkas, kur nodrošinās efektīvu ārstniecisko pakalpojumu sniegšanu. Jaunajos korpusos paredzēts izvietot visas pašreizējās slimnīcas ārstnieciskās funkcijas, t. sk. operāciju zāles, intensīvo terapiju un diagnostiku, stacionārās gultas, kā arī tiks izveidota ambulatorā daļa kopā ar dienas stacionāru.

Pirmā posma izmaksas – 74,8 miljoni eiro, t. sk. 24 miljoni eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda, pārējais – valsts galvojums. Sākot no 2012. gada, kredīta atmaksai no slimnīcas budžeta tiek izlietoti 3,2 miljoni eiro gadā.

Otrajā posmā, kas jāpabeidz līdz 2020. gadam, tiks atjaunota vecā apbūve un celtas papildu ēkas un inženiertehniskās būves, lai nodrošinātu slimnīcas mācību un zinātnisko darbību, paplašinātu ambulatoro apbūvi, izveidotu tehniskos servisus un veselības aprūpes papildu pakalpojumus. Šim mērķim pagaidām nav finansējuma.

Avots: P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca

Vēl nesen P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits bija optimisma pilns, ka jaunā slimnīcas korpusa būvdarbi tiks pabeigti 2015. gada septembrī un jaunajā ēkā būs gultas 150 pacientiem. Taču kopš aizvadītās trešdienas aina vairs nav tik rožaina, jo Rīgas būvvalde apturēja Stradiņu jaunās ēkas būvdarbus, kas uzsākti 2013. gadā un ko veic pilnsabiedrība “SBRE” (“Skonto būve” un “Re @ Re”). Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits par notikušo nevēlējās sacīt neko vairāk kā vien: “Projekta gaitā rodas problēmas.” Savukārt slimnīcas kapitāla daļu turētāja Veselības ministrija atteicās par šo jautājumu runāt.

Stradiņu būvuzraugs Rihards Ābols bija tik vērīgs, ka pamanīja objektā defektus, par kuriem ziņoja Rīgas būvvaldei. Tās vadītājs Inguss Vircavs pastāstīja, ka, apskatot objektu, acīs kritusi nesošo konstrukciju, kā arī vertikālo kolonnu deformācija jeb izliekumi. Lai noteiktu to cēloni, ir nepieciešama būvdarbu kvalitātes ekspertīze, kas palīdzēs atklāt, vai konstatētie defekti neietekmē ēkas noturību kopumā. Ja būs nepieciešama nesošo konstrukciju nomaiņa, tad vajadzēs izstrādāt šo izmaiņu projektu, kā arī veikt papildu ekspertīzi. Tas viss prasīs laiku un rada šaubas, vai ēku varēs nodot prasītajā termiņā.

Objekta pagrabstāvā ir atklājušies mitruma plankumi, kas neliecina par kvalitatīviem celtniecības darbiem. Rīgas būvvaldes vadītājs sacīja, ka būvniekam tiks pieprasīti segto darbu akti un izmantoto materiālu deklarācijas par tiem būvdarbiem, kur konstatētas problēmas. Piektdien būvvalde jau saņēmusi divas darba kvalitātes ekspertīzes – gan no būvnieka, gan pasūtītāja. Būvvalde analizēs, vai tās nav pretrunā viena otrai, vai tajās ir izvērtēts viss, kas tika konstatēts aizvadītajā trešdienā, un kādi ir risinājumi, lai šīs pro­blēmas novērstu. Tiks izvērtēts, vai problēmas jaunajā slimnīcas korpusā radušās nekvalitatīvi veiktu darbu un materiālu vai neatbilstošu tehnoloģiju dēļ.

I. Vircavs, skaidrojot radušos situāciju, norādīja, ka inspektors pārbaudīs, vai būvdarbi ir veikti atbilstoši būvprojektam.

Savukārt “SBRE” sabiedrisko attiecību pārstāve Ilga Sokolova, paužot pilnsabiedrības vadības viedokli par notikušo, raksta: “Šobrīd notiek sadarbība ar pasūtītāju, lai sekmīgi atrisinātu situāciju, kuras dēļ ir apturēta objekta būvniecība. Būvdarbu laikā būvuzņēmējs kopā ar pasūtītāju konstatēja atsevišķus lokālus defektus, tāpēc tika sagatavots jauns tehniskais projekts to novēršanai. Tas šobrīd ir iesniegts pasūtītājam.

Lai pasūtītājs spētu novērtēt potenciālā risinājuma piemērotību, nākamajā nedēļā objektā notiks ekspertu komisijas vizīte. Pēc ekspertu slēdziena saņemšanas tiks veiktas nepieciešamās darbības, lai iespējami ātri varētu atsākt jaunā korpusa būvniecību.

Stradiņa slimnīcas A korpusa platība būs vairāk nekā 30 000 m2 – šāda apjoma ēkās atsevišķu defektu rašanās ir neizbēgama. Būtiski ir problēmas atrisināt, un tieši tas šobrīd tiek darīts.”

Līdz būvdarbu apturēšanai jaunbūvē notika galvenās ēkas karkasa un energobloka celtniecība, kā arī ūdensvada un kanalizācijas ārējo tīklu ierīkošana. Šobrīd izpildīta viena ceturtā daļa no kopējā būvniecības līguma apjoma, apgūstot vairāk nekā 15 miljonus eiro.

Stradiņu jaunās ēkas būvdarbu apturēšana nenotiek pirmo reizi – tas tika izdarīts arī 2014. gada novembrī. Kā ziņo portāls pietiek.com, toreiz iemesls šādai rīcībai nebija darbu kvalitāte, bet gan pieredzējuša būvdarbu vadītāja atlūgums.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Top kronis visan RERE sniegumam.

 2. Tā tāda savu % ievākšanas prakse….?

 3. Kā var nojaust, šajā slimnīcas korpusā, kad to pabeigs, gulēt nevajadzētu.

  A korpusa platība būs vairāk nekā 30 000 m2 – šāda apjoma ēkās atsevišķu defektu rašanās ir neizbēgama.
  vai šo nevarētu komentēt plašāk, lai arī mirstīgie saprot???
  Vai tas jāsaprot tā- ēka ir gana plaša, tāpēc nesagāšanos nodrošināt nevarēsim???

  • Nomierinies, elpo dziļi un nesēj paniku.
   Ir parādījušās deformācijas – tas ir fakts. Kāpēc parādījās un kas pie tā vainīgs (jeb kāds deformācijām cēlonis) – pagaidām nav zināms. “Lai noteiktu to cēloni, ir nepieciešama būvdarbu kvalitātes ekspertīze, kas palīdzēs atklāt, vai konstatētie defekti neietekmē ēkas noturību kopumā. Ja būs nepieciešama nesošo konstrukciju nomaiņa, tad vajadzēs izstrādāt šo izmaiņu projektu, kā arī veikt papildu ekspertīzi. ”
   Eksperti ieradīsies būvlaukumā un noskaidros situāciju, un atradīs gan cēloni, gan atbildīgos.

 4. Vai tika iKaimiņa kungas, atkal nebūs vainīgs,kas to atklāja arī ir sasodīti stulbs inspektors.Lai tak brūk nācijai nekas neintresē!!Nauda tik aizplūst pa VID plaisām!!!

 5. Pat par lielu naudu nemak uzbuvet, mani interese jaunais milzigais depo skunis krasta iela , cik vins bus izturits ja peksnis uzsnigs pusmetru dzils sniegs .

Draugiem Facebook Twitter Google+