Latvijā
Rīga

Kļuva par sava dzīvesveida upuriem? Izskan versijas par traģisko ugunsgrēku Rīgā2

Kadrs no LNT video

Divi daudzstāvu mājas iedzīvotāji, kuri sirga ar vākšanas māniju un aizrāvās ar alkohola lietošanu, kļuva par upuriem paši savai paranojai, pārcentīgi domājot par drošību. Iebultēšanās aiz dzelzs durvīm un atslēgu nobēdzināšana maksāja dzīvības, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Pirmdien, 9. jūlijā, ap plkst.8, Maskavas ielā Rīgā iedzīvotāji pamodināti no ugunsdrošības signalizācijas. Šoreiz tā nebija viltus trauksme. Aizdedzies kāds devītā stāva dzīvoklis. Lai glābtos, iedzīvotāji steigšu evakuējušies, bet tāpat dabūjuši saelpoties dūmus.

“Mēs paķērām suņus un kaķus, izskrējām ārā,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Dzīvoklī, kurā izcēlies ugunsgrēks, dzīvojis precēts pāris – abi bijuši aptuveni 50 gadus veci.

Diemžēl vīrietis un sieviete no dzīvokļa nespēja izkļūt. Glābēji lauzušies iekšā, taču tiekot garām koka durvīm atskārtuši, ka priekšā vēl smagas dzelzs konstrukcijas. Aiz otrajām durvīm bijuši dzirdami kliedzieni pēc palīdzības. Cilvēkiem pavēlēts doties uz balkona, bet tad arī viss apklusis. Kad glābēji tikuši iekšā, atrasti divi līķi. Kaimiņi nevienam nenovēl tik briesmīgu nāvi, taču saka, ka paši dzīvokļa iemītnieki vien bijuši vainīgi un notikušais ir viņu dzīvesveida sekas. Proti vīrietis un sieviete bijuši tā sauktie vācēji, – nesuši mājās visu, ko atraduši uz ielas un atkritumos.

Ugunsgrēks, visticamāk, izcēlies neuzmanīgi rīkojoties ar atklātu uguni vai arī elektrības īssavienojuma dēļ. Jebkurā gadījumā paši dzīvokļa saimnieki bija uzbūvējuši ap sevi tādu cietoksni, kas bija drošs pret zagļiem, bet ārkārtas situācijā kļuva kā nāvējošs slazds.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv