×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Kļuvuši zināmi “Gaismas nesēja” titula 2016. gada laureāti

Foto: LETAFoto: LETA

Titula "Gada bibliotekārs 2016" saņēmēju - Kursīšu pagasta bibliotēkas - informācijas centra vadītāju Mārtiņu Lagzdonu - sveic LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Šodien, 19. aprīlī plkst. 18 Gaismas pils Ziedoņa zālē tiks paziņoti un sveikti konkursu “Gada bibliotekārs 2015” un “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” uzvarētāji – četri bibliotekāri no Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībā.

Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) svinīgā ceremonijā un svētku noskaņās pasniegs balvas labākajiem Latvijas bibliotekāriem. Balva tiek piešķirta lauku bibliotekāriem, kuri aktīvi darbojas savā pagastā un bibliotēkā, veido to par “mazo gaismas pili”, neaizstājamu izglītošanās un kultūras centru un mājīgu satikšanās un aktivitāšu vietu vietējiem iedzīvotājiem. Konkursam bibliotekārus piesaka lasītāji, tādējādi pasakot paldies un novērtējot bibliotekāru darbu.

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: “Pagasta bibliotekārs- gaismas nesējs” ļauj atklāt lieliskus, spilgtus, aktīvus un ambiciozus cilvēkus tuvākās un tālākās Latvijas vietās. Tas liek sajust lepnumu un iedvesmo. Lai mēs arī ikdienā atpazītu savus “Gaismas nesējus”, katrs laureāts saņems simbolisku nozīmīti atvērtas grāmatas veidolā. Tā simbolizē bibliotekāra profesiju, gudrību, lasītprieku, atvērtību un mūsu visu Paldies!”

Uzvarētājiem galveno balvu simt eiro vērtībā dāvina uzņēmums AS Latvenergo. Balvas “Gaismas nesējiem” sarūpējuši ABLV Charitable Foundation, veikalu tīkls RIMI, Jāņa Rozes apgāds un Pure Chocolate.

Titulu “Gada bibliotekārs 2016” saņēma Kursīšu pagasta bibliotēkas – informācijas centra vadītājs Mārtiņš Lagzdons.

Šogad balvu “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” Kurzemes reģionā saņems Kuldīgas novada Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite. Daina par savu misiju uzskata iedvesmot cilvēkus un padarīt viņu ikdienu labāku, skaistāku, dot cerību nākotnei. Ar lielu degsmi Daiga bibliotēkā pasniedz spāņu valodas kursus un organizē ekskursijas Pelču pilī, kas ir arī bibliotēkas mājvieta. Viņas vadītā bibliotēka ir pirmā bibliotēka Latvijā, kas saņēmusi starptautisku inovāciju balvu publiskajām bibliotēkām izglītības jomā par projektu bērniem “Mazā novadpētniecības skola”. Daina pasaulē nes ne vien Pelču, bet arī Kuldīgas un Latvijas vārdu.

“Gaismas nesējas” tituls Latgalē aizceļos uz Rēzeknes novada Feimaņu pagasta bibliotēku. Šeit jau 34 gadus strādā Erna Ulase. Lasītāji viņu sauc par Grāmatu māti un Gaismas bruņinieci. Pieteikuma vēstulē Feimaņu bibliotēkas apmeklētāji atzīst, ka “ar savu dzīvesprieku un atvērtību mūsu bibliotekāre rosina mūs mīlēt lasīt vēl un vēl.” Erna uzskata, ka viņu vislabāk raksturo dzejnieces Ārijas Elksnes dzeja: “Sevī viss man jāatrod. Jāatrod – un jāatdod. Jā, bet kas tad galu gala man no dzīves pašam paliks? Labākais no labākā – apziņa, ka ir ko dot.”

Par “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” laureātu Vidzemē izraudzīta Andra Auniņa no Burtnieku novada Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas. Lasītāju vēstulē par Andru rakstīts: “Viņu var apbrīnot ne tikai kā sava amata meistari, bet arī kā cilvēku, kurš prot pieņemt ikvienu un kopā ar piemeklēto vai ieteikto grāmatu tam līdzi iedot sirdsgudrību un ticību labajam. Tikšanās ar Andru ir veids, kā pasauli padarīt labāku.” Andra tēlaini saka, ka “cilvēki ir kā dvēseļu dārza stādi. Un man ir tā laime klusi un neredzami, laipni un labestīgi šo dārzu kopt, raisīt ziedus un cerēt uz augļu ražu”.

“Gaismas nesējas” balvu Zemgalē šogad saņem Emma Malahovska no Ilūkstes novada Bebrenes pagasta biliotēkas. Emma par bibliotekāri Bebrenes bibliotēkā strādā 27 gadus. Bebrenes iedzīvotāji saka, ka Emmai vienmēr ir simt un viena ideja jebkuras situācijas atrisināšanai un pagasta ļaužu dzīves “izkrāsošanai”. Viņas sakrātie Bebrenes vēstures materiāli ir muzeja ekspozīcijas vērti un Emma raksta arī grāmatu par pagasta cilvēkiem un vēstures līkločiem. Par savu lielāko sasniegumu uzskata, ka cilvēki lasa grāmatas un ar prieku nāk uz bibliotēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+