×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Kļuvuši zināmi Kristapa Morberga stipendijas saņēmēji (5)

Foto: Toms GrīnbergsFoto: Toms Grīnbergs

Mecenāts Kristaps Morbergs.

Šonedēļ kļuva zināmi četrpadsmit Latvijas Universitātes studenti, pieci Rīgas Tehniskās universitātes studenti un viena Latvijas Mākslas akadēmijas studente, kas šajā studiju gadā saņems Latvijas Universitātes dižmecenāta Kristapa Morberga izcilības stipendiju, LA.lv uzzināja Latvijas Universitātē.

Stipendiju šogad saņems Latvijas Universitātes student: Toms Deimonds Barvidis (HZF), Austris Cīrulnieks (DF), Jeļizaveta Ivanova (EVF), Aigars Langins (FMF), Svens Lurie (HZF), Ivars Pričins (FMF), Katrīna Rudzīte (HZF), Eduards Skvireckis (HZF), Andris Pāvils Stikuts (FMF), Līga Sudare (HZF), Vilmārs Vesingi (SZF), Elza Līna Liniņa (FMF), Daina Kosīte (PPMF), Kristina Grundāne (SZF); Rīgas Tehniskās universitātes studenti: Sintija Altenburga (APF), Egīls Markus (APF), Juta Pavītola (BIF), Krista Suta (MLKF), Jānis Lungevičs (MTAF); kā arī viena Latvijas Mākslas akadēmijas studente – Sigita Lūse.

“Stipendijas vērtēšanas komisijas darbs katru gadu kļūst arvien sarežģītāks, jo izcilu un cienīgu kandidātu skaits pieaug,” stāsta Kristapa Morberga stipendijas komisijas priekšsēdētājs profesors Ivars Lācis. Šogad komisijai bija jāvērtē pēdējos gados lielākais pretendentu skaits – uz stipendiju pieteicās 88 studenti, 33 no kuriem vidējā svērtā atzīme ir augstāka par 9 ballēm.

Pirmo reizi Kristapa Morberga stipendijas tika piešķirtas 2001.gadā. Kopš tā laika atbalstu studijām un izcilībai ir saņēmuši jau 625 studenti no LU un citām Latvijas augstskolām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. kadas tas balvas ir -noteikti papira diplomins UN paldies ar talomu pusdienam?

 2. beidz LU selekcija ir advokati !

 3. LA9KS KNABIM KNABAT

 4. kur palicis testamenta juridiskais speks? Atbildēt

  Viens no sava laika bagātākajiem rīdziniekiem Kristaps Morbergs (1844–1928) testamentā visu īpašumu novēlēja Latvijas Universitātei. Viņa dzīves gājums un paveiktais ir stāsts par uzņēmību, izlēmību un cēlsirdīgu dāsnumu.

  Kristaps Morbergs Rīgā ieradās 20 gadu vecumā no Bukaišiem. Strādāja dažādus darbus uz būvēm. Ar savām zīmētāja spējām viņš piesaistīja arhitekta Jāņa Baumaņa uzmanību, kurš palīdzēja K. Morbergam privāti mācīties pie Rīgas Politehnikuma mācībspēkiem. Dzīvojot ļoti taupīgi, viņš iekrāja līdzekļus, lai varētu papildināt izglītību Berlīnē.

  Pēc Rīgas nocietinājumu vaļņu nojaukšanas K. Morbergs nopirka vairākus gruntsgabalus Bulvāru lokā. Projektējis un uzcēlis ēkas tagadējā Kalpaka bulvārī 5 (1873), Aspazijas bulvārī 12 (1875) un 10 (1878), Romas viesnīcu un tai tuvējos namus (1874–1881, 1883), kā arī vasarnīcu Jūrmalā.

  Latvijas Universitāte izveidoja Morberga fondu, kura uzdevums bija rīkoties ar K. Morberga īpašumiem saskaņā ar viņa novēlējumu. 1928. gadā Latvijas Universitātes saņēma īpašumus un līdzekļus 2,7 miljonu latu vērtībā. Morberga fonda statūtus Ministru kabinets apstiprināja 1934. gadā. Tā ienākumi bija paredzētu Latvijas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas konservatorijas mazturīgo studentu stipendijām, Latvijas Universitātes zinātnisko biedrību uzturēšanai un citiem labdarīgiem mērķiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+