Foto – AFP/LETA

Kluža un “BATE” jaunie Čempionu līgas līderi 0

UEFA Čempionu līgas pirmajā kārtā nav trūcis pārsteigumu, par skaļākajiem parūpējoties Baltkrievijas “BATE” un Rumānijas “Cluj” komandām.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Baltkrievijas čempioni “BATE” izbraukuma spēlē Lillē pirmajā puslaikā kā ar aukstu dušu aplēja mājinieku komandu un jaunā stadiona tribīnes, gūstot trīs vārtus. “Pirmais puslaiks izdevās lielisks, var teikt – pat tuvu ideālam. Mums izdevās parādīt savu labāko futbolu. Mērķis bija neļaut brīvi spēli pretiniekam, presingot, kas arī izdevās. Nezinu, vai mūs kāds nenovērtēja – mums pašiem ir pietiekami daudz labi spēlētāji un mēs laukumā parādījām savu klasi,” par pārliecinošo uzvaru sacīja baltkrievu treneris Viktors Gončarenko.

Vēl viena sensācija dzima Portugālē, kur “Braga” visu spēli uzbruka rumāņu “Cluj” vārtiem, taču pirmajā puslaikā nogulēja divus pretuzbrukumus un tā arī zaudēja ar 0:2. Abas reizes precīzs bija Rafaels Bastoss, kura otrie vārti bija īsts šedervs – laukuma centrā atbruņojis mājinieku pussargu, Bastoss ceļā uz nobeiguma sitienu apspēlēja vēl četrus “Braga” aizsargus. “Fantastisks starts un ļoti svarīgi punkti. “Braga” spēli zinājām līdz sīkumiem un laukumā paveicām ieplānoto, uzsvaru liekot uz pretuzbrukumiem,” spēli komentē Klužas treneris Joans Andone.

Uzvaras, taču nebūt ne vieglas, arī tādiem favorītiem kā “Manchester United”, “Bayern” un Barcelona”. Mančestrā mājiniekiem vienīgos vārtus mača sākumā guva Keriks, spēles laikā netika realizēta pendele, toties turkiem bija labas iespējas panākt izlīdzinājumu. “Barcelona” mačā pret “Spartak” otrajā puslaikā nokļuva zaudētājos, tomēr viņiem joprojām ir pasaules labākais futbolists Messi, kurš divas reizes bija īstajā vietā soda laukumā.

UEFA ČEMPIONU LĪGA

E grupa

“Chelsea” – “Juventus” 2:2 (2:1). Oskars (31., 33.) – Vidals (38.), Ouagliarella (80.).

“Shakhtar” – “Norddsjalland” 2:0 (1:0). Mhitarjans (44., 76.).

F grupa

“Lille” – “BATE” 1:3 (0:3). Šedžu (60.) – Volodjko (6.), Rodionovs (20.), Oļehnovičs (43.).

“Bayern” – “Valencia” 2:1 (1:0). Švainštaigers (38.), Kross (78.) – Valdezs (90.+1.).

G grupa

“Celtic” – “Benfica” 0:0.

“Barcelona” – “Spartak” 3:2 (1:1). Tello (14.), Mesi (72., 80.) – Daniels Alvešs (29., savos vārtos), Romulo (59.).