×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

KM apsver ierobežot daļu ietves pie cirka un noņemt kontakttīklus no fasādes (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministrija (KM) izskata iespēju veikt nekavējošus papildus pasākumus drošībai pie “Rīgas cirka” ēkas, aģentūra BNS uzzināja ministrijā.

KM apsver iespēju veikt tūlītēju kontakttīklu atvienošanu no fasādes, kā arī veikt ietves daļas norobežošanu, līdz tiks nostiprināta fasāde.

Ministrijas pārstāve Dace Vizule skaidroja, ka vispirms KM oficiāli jāsaņem informācija no Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB), jo tā direktora Pētera Druķa teiktais par cirka ēkas bīstamību ministrijai nav bijis zināms.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Druķis ceturtdien apliecināja – gadījumā, ja kāds transportlīdzeklis aizķers trolejbusu vadus uz Merķeļa ielas, “Rīgas cirka” ēkas fasāde varētu nobrukt.

BVKV ir uzdevis cirka ēkas īpašniekiem (KM) veikt fasādes stiprināšanu un atslogošanu no satiksmes vadiem. Portālam LA.lv BVKB paskaidroja, ka birojs konstatējis bīstamību Rīgas Cirka ēkā, uzdevis to novērst līdz 2016. gada 1.decembrim un aizliedzis ēkas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai, taču “šī brīža ēkas tehniskais stāvoklis neliecina par nepieciešamību noteikt ēkas īpašniekam papildus darbības bīstamības novēršanai”.

Vaicāts, vai ir nepieciešams slēgt satiksmei Merķeļa ielu, Druķis informēja, ka tas ir jāizvērtē ēkas īpašniekam un pašvaldībai. “Gadījumā, ja “Rīgas satiksmes” [trolejbusu] vadus pārraus ceļamkrāns vai kāds cits transportlīdzeklis, fasāde tiks norauta uz ielas. Tāds fakts pastāv,” sacīja BVKV direktors. Vienlaikus viņš atturējās no komentāriem, vai līdzīgs fasādes stāvoklis ēkai ir arī uz Alfrēda Kalniņa ielas pusi.

“Rīgas cirks” par fasādes stiprināšanu noslēdzis līgumu ar uzņēmumu “Būvkore”. Pašlaik būvniekiem uzdots izstrādāt projektu ar risinājumiem fasādes nostiprināšanai. Plānots, ka projekts tiks pabeigts šā mēneša laikā. Tad būs zināmas arī būvniecības darbiem nepieciešamās izmaksas.

Tāpat “Rīgas cirks” marta sākumā noslēdzis līgumu ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme” par sabiedriskā transporta kontakttīkla enkuru noņemšanu no cirka ēkas fasādes. Tam “Rīgas cirks” atvēlēs līdz 50 000 eiro no līdzekļiem, kurus KM savai kapitālsabiedrībai pērn piešķīra steidzami veicamiem ēkas remontdarbiem. KM “Rīgas cirkam” bija atvēlējusi 71 000 eiro.

Minētā uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis aģentūrai BNS pastāstīja, ka šobrīd sabiedriskā transporta kontakttīkla enkuru noņemšana no cirka ēkas fasādes ir tehniskā projekta izstrādes stadijā. Projekts paredz divu balstu izbūvi pretī cirkam, lai noņemtu trolejbusa vadus. Paredzēts, ka visi projekta izstrādes, saskaņošanas un izbūves darbi noslēgsies vasarā.

Vaicāts par iespējamiem pagaidu risinājumiem, Zaķis informēja, ka šobrīd “Rīgas satiksmei” nav indikāciju, ka to būtu nepieciešams darīt. “Viss [darbu process] ir saskaņots ar cirku un Kultūras ministriju. Īpašnieks neko nav licis darīt. Mums nav nekādas informācijas [par avārijas situāciju]. Ja tāda būs, tad mēs reaģēsim,” sacīja Zaķis.

Vēstīts arī, ka pēc BVKB 10.februāra atzinuma drošības apsvērumu dēļ tika pārtraukta cirka ēkas ekspluatācija publiskiem pasākumiem. Pēc KM iniciatīvas “Rīgas cirks” ir izveidojis krīzes pārvarēšanas komisiju, lai kompleksi un operatīvi risinātu radušos situāciju. Komisijā strādā KM kultūrpolitikas, personāla, būvniecības un juridiskās jomas speciālisti, kā arī “Rīgas cirka” deleģētie pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Zolitūdes-2 vietā cirks-1 Atbildēt

    Kultūrsnauduļi no KM! Vai nupat gan pamodāties, un rīt vai parīt varbūt apspriedīsiet? Vai vēl vēlāk? Nu to ietvi Merķeļa ielā gar Cirku un trīs autobusu pieturām Jūsu vietā tad slēgs Rīgas Dome, tā sev sagādājot nepelnītu modrā sarga reputāciju un apkaunot jūs. Rīgas būvvalde laikam pati tik briesmīgi pakļauta tai pašai pagaidām nenogremdējamai Rīgas Domei, ka par superveco Cirkus sienu joprojām vaukšķ tikai no pagaldes. Tie vaukšķi tomēr bija publiski sadzirdami arī KM!Ja siena nogāztos darbdienas pīķstundā, zem tās varētu pakļūt gandrīz tikpat daudzi, cik zem Zolitūdes Maximas jumta. Otrs guļētājs izrādās arī Rīgas Domes uzņēmums Rīgas Satiksme. Tomēr labrīt, ierēdņu kundziņi!

  2. Pie kā tiek pievienoti kontakttīkli, tur kur nav ēku sienu. Pareizi! Pie iebetonētiem stabiem. Tad, pietiekoši platajā trotuārā, iebetonējiet vienu stabu un izbeidziet taisīt brēku, tur kur to nevajag darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+